چک های جدید، مالیات را افزایش می دهند؟ ایران جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸
آرشیو اقتصادی
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
چک های جدید، مالیات را افزایش می دهند؟
بازاری های کشور این روزها از عدم ثبت چک در سامانه صیاد به خاطر اخذ مالیات صحبت می کنند.
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
واکاوی تجربیات کشورها در ساماندهی مجوزهای کسب وکار/ ۳ روش متداول برای کاهش بار اداری مجوزها
متداول ترین روشها برای کاهش بار اداری مجوزهای کسب وکار «ایجاد درگاه الکترونیکی»، «ادغام مجوزها» و «حذف مجوزهای غیرضروری» بوده اند.
اختصاصی| مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۴
آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان
نعمتی گفت: هر چند قیمت آرد از سوی دولت تغییری نداشته است اما با توجه به افزایش دستمزد و هزینه‌های جاری در واحدهای نانوایی، استان مرکزی نیز در مسیر افزایش قیمت نان قرار گرفته است و آنالیزهای کارشناسی برای این منظور به‌زودی و در هفته جاری در استان آغاز خواهد شد.
۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲
چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند
یک اقتصاددان با اشاره به پرداخت ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال ۹۹ گفت صفر بودن رشد اقتصادی کشور در این سال نشان می دهد این تسهیلات وارد بخش تولید نشده که عملکرد و سیاستگذاری های غلط دولت عامل این مشکل بوده است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۱
صنعت دام در آستانه نابودی کامل!/ مسئولین بجای رساندن نهاده با دامدار، با آزاد کردن صادرات دام، صورت مسئله را پاک می کنند
باعث تاسف است در حالی که نهاده دامی در گمرکات کشور در حال فاسد شدن و نابودی است، مسئولین بجای آنکه برنامه ای برای توزیع صحیح نهاده میان دامداران داشته باشند، با آزاد کردن صادرات دام، تنها صورت مسئله را پاک می کنند.
گزارش تصویری/
۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
اردو جهادی قرارگاه جهادی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در روستاهای اراک
اردو جهادی قرارگاه جهادی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در روستاهای اراک با حضور جمعی از بسیجیان در ایام عید قربان تا عید غدیر در حال برگزاری است.
فرمانده سپاه ناحیه اراک:
۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲
۳۶۰ گروه جهادی در سطح اراک به مردم خدمات ارائه میدهند
مهجوری گفت:در سطح شهر اراک بیش از ۳۶۰ گروه جهادی فعال در عرصه های محرومیت زدایی، سازندگی، آبادانی، کارآفرینی، ایجاد اشتغال پایدار، کشاورزی، خدمات پزشکی، درمانی، بهداشتی ، دامپزشکی خدمات اجتماعی و فعالیت در طرح شهید سلیمانی و نهضت کمک مومنانه فعالیت می کنند.
۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱
جزئیات افزایش قیمت نان/ قیمت جدید نان چگونه تعیین شد؟
افزایش قیمت نان با ابلاغ کارگروه ملی ساماندهی گندم، آرد و نان انجام شده است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اعلام کرد
۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
کمک ۸.۵ میلیارد تومانی مردم استان مرکزی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان/ ارسال ۸۰ تانکر هزار لیتری آب از استان مرکزی به سیستان و بلوچستان
سردار کریمی گفت: استان مرکزی امروز ۸۰ تانکر هزار لیتری از کمک های مردمی استان مرکزی به استان سیستان و بلوچستان ارسال کرد.
۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
پرداخت 575 میلیارد تومان توسط سازمان هدفمندی برای جبران کم آبی خوزستان
سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد: به منظور مدیریت خشکسالی و جبران کمبود منابع آب استان خوزستان، پنجاه درصد اعتبارات مصوبه هیات وزیران به مبلغ 575 میلیارد تومان پرداخت شد.
۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
بی‌تدبیری ادامه‌دار دولتی‌ها در قطع برق صنایع/ سیمان در گلستان کمیاب شد/ بیکاری ۴۵۰ کارگر
در پی تعطیلی تنها کارخانه سیمان در استان گلستان به‌علت قطعی برق، علاوه بر بیکاری ۴۵۰ کارگر این کارخانه، سیمان هم در بازار حکم طلا پیدا کرده و کمیاب شده است.
۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
تبعات فشردن تیغ بی برقی بر گلوی صنعت/ به جای درست کردن ابرو چشم را هم کور کردند
طی روزهای گذشته قطع برق منجر به کاهش تولید واحدهای صنعتی و در نتیجه متضرر شدن آنها و وقوع مشکلاتی برای مصرف‌کنندگان نیز شد؛ بدیهی است چنانچه دولتمردان زودتر از این نسبت به سرمایه‌گذاری در بخش تولید برق اقدام می کردند، امروز شاهد وقوع چنین مشکلاتی نبودیم.
۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
خودکار ایرانی به مرز خودکفایی کامل رسید/ خودکارهای مورد علاقه رهبر انقلاب +عکس
در حالی که در سال ۹۱، خودکار ایرانی تنها ۱۰ درصد از بازار نوشت‌افزار سهم داشت، بنا بر آمار منتشر شده، این میزان در سال ۹۹، به ۹۰ درصد رسیده است.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خنداب
۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
21 هزار راس دام سبک و سنگین خنداب علیه بیماری تب مالت واکسینه شدند
محمدی گفت:از ابتدای سال 1400بیش از دو هزار راس دام سنگین و بیش از 19 هزار راس دام سبک بر علیه بیماری تب مالت که یکی از مهمترین و شناخته شده ترین بیماری مشترک بین انسان و دام است واکسینه شده اند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با دیارآفتاب؛
۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
کمبود نهاده، راهی جز ذبح یا صادرات دام پیش پای دامداران نگذاشته است/ صادرات رسمی دام برای کشور ارزآوری دارد
نظری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کمبود علوفه دامی باعث شده تا دامداران مجبور شوند دام های خود را از چرخه خارج کنند. این کار به دو صورت قابل انجام است؛ یا ذبح دام ها، حتی دام های مولد، یا صادرات دام به خارج از کشور.
۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸
وزیر تعاون دولت سیزدهم کیست؟ / وزیر روحانی کاری که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نکرد
انتخاب فردی کارآمد، متخصص و از همه مهمتر آشنا و مشرف به مشکلات فعلی که اغلب مردم را درگیر خود کرده است از مهمترین موضوعاتی است که در تعیین وزیر تعاون آینده باید مدنظر قرار بگیرد.
اسلامی در برنامه نگاه یک:
۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
۵۳۰ هزار واجد شرایط برای طرح اقدام ملی مسکن/ در صورت عدم ثبت نام در سامانه ملی املاک مالیات می‌گیریم
وزیر راه و شهرسازی گفت: برای گروه هایی که توان مالی خرید خانه را ندارند؛ پنج نوبت برای طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی کردیم که از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر متقاضی؛ ۵۳۰هزار نفر واجد شرایط بودند.
۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹
دامداران از قیمت‌گذاری شیر و لبنیات گله‌مندند/ دستان پشت پرده در تعیین قیمت گوشت
قیمت‌گذاری نامناسب شیر و فرآورده‌های دامی و عدم استفاده از نظرات فنی و کارشناسی دامداران در تعیین قیمت مناسب موجب شده هزینه تمام‌شده این محصولات با تهیه نهاده‌های دامی و دیگر هزینه‌ها همخوانی نداشته باشد و بسیاری از دامداران قوچانی از این وضعیت گله‌مند باشند.
۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
بدعهدی وزیر جهاد در جلوگیری از خام مصرفی نهاده ها
یک استاد دانشگاه گفت: یکی از اصلی‌ترین وعده‌های وزیر جهاد کشاورزی جلوگیری از خام فروشی(مصرفی) نهاده‌های دامی بود اما متأسفانه طی این مدت ما تغییری در این زمینه مشاهده نکردیم.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب عنوان کرد:
۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۷
خشکسالی باعث سوءتغذیه دام و افزایش بیماری‌ها می‌شود/ کشتار دام مولد ممنوع است ولی دامدار هم توان نگهداری آن را ندارد/ خطر کاهش جمعیت دامی
شانقی گفت: از کشتار دامی که مولد است و مشکلی ندارد ممانعت می‌کنیم ولی دامدار هم در شرایط اقتصادی و خشکسالی فعلی توان نگهداری دام مولد را ندارد لذا یا آن را می‌فروشد و یا به طریقی حذف و کشتار می‌کند که این اتفاق می‌تواند در ماه‌های آتی منجر به کاهش جمعیت دامی در منطقه شود.
آخرین اخبار