اختصاصی| معاون اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی در پاسخ به دیارآفتاب:

۷۰ هکتار از اراضی منطقه ولی آباد در طرح جامع به اراک الحاق شده است

عزیزی در خصوص آخرین وضعیت منطقه ولی آباد اراک گفت: در جلساتی که با شهرداری و در کمیسیون ماده ۵ مطرح شده ۷۰ هکتار از اراضی منطقه ولی آباد در طرح جامع به اراک الحاق شده است.
کد خبر: ۹۹۹۲۳ تاریخ انتشار: ۰۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۳

علیرضا عزیزی معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی در رابطه با مسائل و مشکلات برخی شهروندان در اراضی منطقه ولی آباد در پاسخ به دیار آفتاب؛ اظهار داشت: در خصوص الحاق به محدوده اراضی منطقه ولی آباد ابتدا این سوال و بحث مطرح است که محدوده ای که از آن صحبت می شود کجاست و باید تعریف مشخصی از این اراضی ارائه داد.

وی تصریح کرد: اراضی مثلثی حدفاصل جاده فراهان، کمربندی تا رودخانه در حدود 70 هکتار است که بخشی از اراضی ولی آباد را شامل می شود و بخشی هم که ابتدای جاده مرزیجران قرار دارد و در سمت راست تعدادی ساختمان هم ساخته شده است.

عزیزی افزود: محدوده مثلثی در طرح جامع کلانشهر اراک به مساحت حدود 70 هکتار به محدوده شهر اراک الحاق شده و جلسات متعددی با شهرداری داشته ایم و الان هم در کمیسیون ماده 5 این موضوع بخش به بحث گذاشته شده است.

معاون شهرسازی و معماری این اداره کل خاطرنشان کرد: بند 3 مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران به دو موضوع اشاره کرده که یکی منطقه 90 هکتاری باغات گردو است و یکی همین محدوده مثلثی اراضی ولی آباد که خریداران باید با شهرداری توافق کنند و پس از پرداخت حق و حقوق قانونی شهرداری امکان ساخت و ساز در این محدوده وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: بخش دیگر اراضی ولی آباد در ابتدای جاده مرزیجران در ضلع جنوبی با کاربری فضای سبز است که در حریم آرامستان شهر اراک و داخل محدوده قرار دارد و در خصوص بخشی هم که در محدوده نیامده در جریان سفر ریاست محترم جمهور با حضور نمایندگانی که در استان داشتند بازدیدی انجام گرفت و موافقت اولیه ای اخذ شد که در طرح تفصیلی اراک بتوانیم برای الحاق به محدوده این بخش اقدام کنیم.

عزیزی تأکید کرد: خط محدوده در قالب طرح جامع تعیین می شود اما اگر در هنگام تدوین طرح تفصیلی بخواهیم تغییراتی را انجام بدهیم این اجازه داده شده و باید موارد مدنظر را به عنوان یک مغایرت اساسی به شورای عالی شهرسازی و معماری ببریم.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی خاطرنشان کرد: فعلا یک موافقت کلی و اجازه ای را گرفته ایم که این موضوع را در طرح تفصیلی بررسی و مطالعه کنیم که البته تهیه طرح تفصیلی حدود دو سال و نیم به درازا خواهد کشید و در نهایت امیدواریم مشکل مردم در منطقه ولی آباد نیز مرتفع شود.

انتهای پیام/