اسماعیل رضایی از شهدای شاخص تفرش، شهید شاخص بسیج اصناف کشور ۱۴۰۲ شد بازار شب عید اراک در آخرین روز سال در تب‌و‌تاب+فیلم هشدار سطح زرد هواشناسی استان مرکزی در مورد بارش باران و برف و باد شدید  جزئیات افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 رونق بازار دستفروشان در آستانه عید نوروز در اراک ملی شدن صنعت نفت از رهبری روحانیت تا خوش خیالی مصدق در اعتماد به آمریکا رتبه‌های تک‌رقمی استان مرکزی در تولید 14 محصول مهم کشاورزی خواهرانم حجابتان را رعایت کنید حال و هوای بازار شب عید در اراک+فیلم استاد تاریخ دانشگاه پرینستون: اپوزیسیون ایران در حال تحریف همه‌جانبه تاریخ است
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹
کد خبر: 99923
تاریخ انتشار: ۰۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲
اختصاصی| معاون اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی در پاسخ به دیارآفتاب:

۷۰ هکتار از اراضی منطقه ولی آباد در طرح جامع به اراک الحاق شده است

عزیزی در خصوص آخرین وضعیت منطقه ولی آباد اراک گفت: در جلساتی که با شهرداری و در کمیسیون ماده ۵ مطرح شده ۷۰ هکتار از اراضی منطقه ولی آباد در طرح جامع به اراک الحاق شده است.

علیرضا عزیزی معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی در رابطه با مسائل و مشکلات برخی شهروندان در اراضی منطقه ولی آباد در پاسخ به دیار آفتاب؛ اظهار داشت: در خصوص الحاق به محدوده اراضی منطقه ولی آباد ابتدا این سوال و بحث مطرح است که محدوده ای که از آن صحبت می شود کجاست و باید تعریف مشخصی از این اراضی ارائه داد.

وی تصریح کرد: اراضی مثلثی حدفاصل جاده فراهان، کمربندی تا رودخانه در حدود 70 هکتار است که بخشی از اراضی ولی آباد را شامل می شود و بخشی هم که ابتدای جاده مرزیجران قرار دارد و در سمت راست تعدادی ساختمان هم ساخته شده است.

عزیزی افزود: محدوده مثلثی در طرح جامع کلانشهر اراک به مساحت حدود 70 هکتار به محدوده شهر اراک الحاق شده و جلسات متعددی با شهرداری داشته ایم و الان هم در کمیسیون ماده 5 این موضوع بخش به بحث گذاشته شده است.

معاون شهرسازی و معماری این اداره کل خاطرنشان کرد: بند 3 مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران به دو موضوع اشاره کرده که یکی منطقه 90 هکتاری باغات گردو است و یکی همین محدوده مثلثی اراضی ولی آباد که خریداران باید با شهرداری توافق کنند و پس از پرداخت حق و حقوق قانونی شهرداری امکان ساخت و ساز در این محدوده وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: بخش دیگر اراضی ولی آباد در ابتدای جاده مرزیجران در ضلع جنوبی با کاربری فضای سبز است که در حریم آرامستان شهر اراک و داخل محدوده قرار دارد و در خصوص بخشی هم که در محدوده نیامده در جریان سفر ریاست محترم جمهور با حضور نمایندگانی که در استان داشتند بازدیدی انجام گرفت و موافقت اولیه ای اخذ شد که در طرح تفصیلی اراک بتوانیم برای الحاق به محدوده این بخش اقدام کنیم.

عزیزی تأکید کرد: خط محدوده در قالب طرح جامع تعیین می شود اما اگر در هنگام تدوین طرح تفصیلی بخواهیم تغییراتی را انجام بدهیم این اجازه داده شده و باید موارد مدنظر را به عنوان یک مغایرت اساسی به شورای عالی شهرسازی و معماری ببریم.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی خاطرنشان کرد: فعلا یک موافقت کلی و اجازه ای را گرفته ایم که این موضوع را در طرح تفصیلی بررسی و مطالعه کنیم که البته تهیه طرح تفصیلی حدود دو سال و نیم به درازا خواهد کشید و در نهایت امیدواریم مشکل مردم در منطقه ولی آباد نیز مرتفع شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار