جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک  استان مرکزی، رتبه نخست در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور برنامه جامع و راهبردی در حوزه روستاها با جدیت پیگیری شود افزایش ۴۱ درصدی نرخ كرايه تاكسي در اراك+نرخ نامه جدید گفتمان مسئله محوریِ نتیجه گرا را در سال جاری تقویت خواهیم کرد پیش بینی وزش باد، رگبار و رعد و برق تا روز سه‌شنبه در استان مرکزی جزء خوانی قرآن کریم در ماه رمضان در خنداب
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲
کد خبر: 99886
تاریخ انتشار: ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی:

160هزار نفر در کسب و کار صنفی استان مرکزی اشتغال دارند/تشکیل 345 پرونده برای متخلفین صنفی

زند گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود ۸ هزار و ۸۴۷ مورد بازرسی انجام و ۳۴۵ مورد پرونده برای متخلفین تشکیل و ۳۹۴ مورد تخلف ثبت و بیش از ۲ میلیارد جریمه این افراد محاسبه‌شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ جمشید زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در نشست با اصحاب رسانه گفت: در استان مرکزی ۱۲ اتاق اصناف در شهرستان‌های استان فعال هستند که سهم استان از کشور حدود ۳ درصد است.

زند با اشاره به اینکه در کشور ۷هزار و ۳۲۷ اتحادیه صنفی وجود دارد اظهار کرد: در استان مرکزی ۱۶۹ اتحادیه و در اراک ۳۷ اتحادیه فعال است و در کشور ۳ میلیون و ۱۰۰ واحد صنفی و در استان مرکزی حدود ۶۴ هزار واحد صنفی و در اراک ۲۷ هزار واحد صنفی سامان‌یافته وجود دارد که البته ۲۰ درصد نیز واحدهای صنفی غیرفعال فعالیت دارند.

وی ادامه داد: ۲۵ هزار و ۵۰۰ واحد توزیعی در استان که از این تعداد ۱۲ هزار واحد در اراک فعالیت دارند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی بیان کرد: تعداد واحدهای خدمات فنی در کشور ۳۹۰ هزار واحد است که این واحدها در استان حدود ۹ هزار و در اراک ۴ هزار واحد هستند، کشور ما امروز نیازمند نیروی فنی است اما کسی به دنبال کار فنی نیست و به همین جهت برخی مشاغل فنی در حال نابودی است اما این امید را می‌دهیم متقاضیان نیروی فنی را به حقوق مکفی وارد بازار کار می‌کنیم.

زند گفت: تعداد واحدهای خدمات در کشور حدود 400 هزار و در استان 8 هزار و در اراک 3 هزار و 500 واحد است و در کشور 7 میلیون و 800 نفر و در استان حدود 160 هزار نفر و در اراک 68 هزار نفر در اصناف فعالیت دارند، یک‌سوم واحدهای صنفی را بانوان اداره می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی بیان کرد: بودجه اتاق اصناف سال گذشته 5 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده که امسال به حدود 6 میلیارد افزایش‌یافته و هرساله این حساب‌ها توسط حسابرس رسمی مالی بررسی و درنهایت مقبول واقع‌شده است.

وی بیان کرد: متأسفانه کرونا اصناف را زمین‌گیر کرد و اصناف هنوز نتوانسته‌اند پاسخگوی آسیب‌های ناشی از کرونا باشند و علیرغم قول‌هایی که به آنها داده شد اما اتفاقی در این خصوص حاصل نشد.

زند ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون حدود ۸ هزار و ۸۴۷ مورد بازرسی انجام و ۳۴۵ مورد پرونده برای متخلفین تشکیل و ۳۹۴ مورد تخلف ثبت و بیش از ۲ میلیارد جریمه این افراد محاسبه‌شده است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی بیان کرد: سامانه ۳۸۲۰ پل ارتباطی با اتاق اصناف است که از ابتدای سال تاکنون ۴۶۰ مورد گزارش دریافت شده که ۱۸۷ مورد قابل‌پذیرش بوده و 164مورد منجر به رضایت و 140 پرونده در تعزیرات تشکیل‌شده است.

وی یادآور شد: 5 هزار و 523 پروانه در سال گذشته صادر و تمدیدشده اما در سال جاری تا به امروز این تعداد پروانه‌ها 2 هزار و 144 مورد بوده، همچنین در سال گذشته 3 هزار و 102 مورد و در سال جاری تا به امروز  هزار و 14 مورد پروانه باطل‌شده است.

زند افزود: متأسفانه مجموعه بزرگی مثل اصناف بعد از ادغام وزارت صنعت و معدن کمتر موردتوجه قرار گرفت و امیدواریم که دولتمردان و نمایندگان مجلس فکری برای تقویت اصناف داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: ایجاد شهرک برای صنوف آلاینده، شهرک صنوف فناور، شهرک عمده‌فروشان و راه‌اندازی شهرک خودرو از مطالبات مهم اصناف است که نیاز است مسئولین آینده این اتاق و مدیران دولتی به این مسئله توجه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی مرکز نیکوکاری، استقرار نیروهای فنی در موکب‌ها برای زائرین اربعین، استقرار نیروها در منطقه سیل‌زده، تولید ماسک در دوران کرونا و اختصاص محلی برای تولید به صنوف و تولید روزانه 40 هزار ماسک ازجمله اقدامات اصناف در ایفای نقش اجتماعی بوده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار