سهم سالانه تولید دانش در کشور نسبت به قبل از انقلاب ۲۰ برابر شده است موزه تنوع زیستی اراک کشف 20 تن آرد یارانه‌ای خارج از شبکه توزیع از چند كارگاه رشته‌بري در اراك کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
کد خبر: 99867
تاریخ انتشار: ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی:

ساخت 100 کیلومتر آزادراه در استان مرکزی در دستور کار قرار دارد/پیشرفت 35 درصدی طرح جهش تولید مسکن در استان

انعامی گفت: در حوزه آزادراهی شرکت جهاد نصر ساخت 100 کیلومتر آزادراه (به‌صورت 2 تا 50 کیلومتر) را در استان مرکزی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حمید انعامی مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در نشست با اصحاب رسانه گفت: مسکن به‌عنوان یکی از شعارهای اساسی دولت با شعار"سالی یک‌میلیون واحد مسکن" مطرح شد، در سنوات گذشته مسکن به‌نوعی مغفول ماند بود و تنها اقدام انجام‌شده تکمیل واحدهای باقی‌مانده از طرح مسکن بود.

انعامی با شاره به اینکه سهمیه استان مرکزی در طرح جهش تولید مسکن ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد است اظهار کرد: پیگیری این طرح در استان در یک سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته و در حال حاضر پیشرفت آن به ۳۵ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: در طول بیش از ۶ دوره ثبت‌نام در این طرح ۱۴۱ هزار نفر در استان ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۴۰ هزار نفر واجد شرایط اعلام شدند.

انعامی افزود: اداره راه و شهرسازی استان در  ۲ سال گذشته زمین برای ۳۰ هزار واحد را تأمین کرد و در حال حاضر ۱۵ تا ۲۰ هزار واحد مشغول عملیات هستند.در این طرح متولی ساخت در شهرهای زیر۱۰۰ هزار نفر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی بیان کرد: در اراک ۱۹۲۰ واحد در قالب دو پروژه در انتهای هپکو و کوی کوثر تعریف‌شده است، همچنین پروژه 8100 واحدی اراک نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه تعریف‌شده و سال گذشته با قرارداد شرکت کیسون فعالیت خود را آغاز کرد، در این پروژه 78 بلوک تعریف‌شده است.

وی بیان کرد: پروژه طرح جهش مسکن شهر ساوه نیز که با سرعت در حال پیشرفت است، سال گذشته ۲۵ درصد به پیشرفت خود اضافه کرد و در حال حاضر با ۵۰ درصد پیشرفت در حال انجام است.

انعامی اضافه کرد: در ساوه حدود 20 هزار واحد در قالب 3 پروژه تعریف‌شده و این پروژه با ۱۸۴۸ واحد با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد شامل سه پروژه ۹۸۰ واحدی، ۴۸۴ واحدی و ۳۸۴ واحدی، در ۵ طبقه مسکونی در حال اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه محور شازند - ازنا یکی از محورهای پرخطر در استان محسوب می‌شد با اقدامات صورت گرفته اکنون 10 کیلومتر آماده بهره‌برداری است، ابلاغ به‌موقع اعتبارات سفر می‌تواند در تکمیل این پروژه مؤثر باشد، همچنین در حوزه آزادراهی نیز شرکت جهاد نصر ساخت 100 کیلومتر آزادراه (به‌صورت 2 تا 50 کیلومتر) را در استان مرکزی در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: پیشرفت ۴۵ درصدی پیگیری تکمیل و بهسازی راه اصلی اراک- فرمهین- خنجین- قهاوند- همدان و قهاوند به اتوبان تهران -همدان را شاهد هستیم و طول پروژه ۱۱۴ کیلومتر است که ۳۸ کیلومتر از ۴۲ کیلومتر حد فاصل اراک- فرمهین انجام شده و در حال بهره برداری است.

انعامی افزود: پیگیری تکمیل مطالعه، طراحی و احداث تقاطع غیر همسطح شهدای سنجان در ورودی شهر اراک در ورودی سنجان ابتدای سال تنها ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با اقدامات صورت گرفته  در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد،امیدواریم در این پروژه تا پایان مهرماه نورپردازی و ایمنی انجام می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اضافه کرد: طول کل پروژه ۶۰۴ متر شامل ۱۵ پایه و ۱۶ دهانه به همراه کوله سمت اراک و شازند است. عملیات اجرایی ۱۵ پایه و ۱۳ دهانه و کوله ها در دیوار رمپ های سمت ورودی و خروجی به پایان رسیده است.

وی اظهار کرد: تکمیل احداث خط ۴ کنارگذر ساوه اولویت زیرساختی در استان مرکزی است و این پروژه به طول ۳۰ کیلومتر نیز در یکسال گذشته ۵ درصد رشد پیشرفت فیزیکی داشته و اکنون با ۶۵ درصد پیشرفت در حال تکمیل است.

انعامی گفت: ۲۰ کیلومتر از مسیر به صورت ۴ خطه احداث و بهره برداری شده و برای مابقی مسیر عقد قرارداد با پیمانکار صورت گرفته و در دست اقدام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی خاطر نشان کرد: کتابخانه مرکزی اراک به عنوان بزرگترین پروژه کتابخانه در کشور در حال اجرا است و پیگیری تکمیل مطالعه و احداث کتابخانه مرکزی اراک، سال گذشته ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، کتابخانه مرکزی اراک با زیربنای 18200 مترمربع دارای ۵ طبقه و ۲ طبقه منفی است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار