هشدار سطح زرد هواشناسی استان مرکزی در مورد باران و برف و باد شدید  جزئیات افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 رونق بازار دستفروشان در آستانه عید نوروز در اراک ملی شدن صنعت نفت از رهبری روحانیت تا خوش خیالی مصدق در اعتماد به آمریکا رتبه‌های تک‌رقمی استان مرکزی در تولید 14 محصول مهم کشاورزی خواهرانم حجابتان را رعایت کنید حال و هوای بازار شب عید در اراک+فیلم استاد تاریخ دانشگاه پرینستون: اپوزیسیون ایران در حال تحریف همه‌جانبه تاریخ است پیام تسلیت فرمانده سپاه استان مرکزی در پی درگذشت مادر شهید والامقام «محمد منصوری» مقاله نقش مسجد آقا ضیاء الدین اراک در دفاع مقدس رونمایی شد/ دانشنامه دفاع مقدس گامی بلند در راستای تولید علم است
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۳
کد خبر: 99829
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
سخنگوی دولت:

 سیاست جدی دولت اولویت دهی به حل مسئله و معضل آب در کشور است

بهاردر جهرمی گفت: سیاست جدی دولت اولویت دهی به حل مسئله و معضل آب در کشور است و یکی از مسایل مهم در کشور خشکسالی و کمبود آب در کشور بوده لذا دولت در برنامه تحولی که ۳۷ موضوع دارد،یک مورد را به موضوع آب اختصاص داده است که در سند تحول دولت قید و به صورت عمومی منتشر شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در آیین افتتاح لوله گذاری آبیاری تیپ روستای ورچه در شهرستان خمین گفت: امروز حامل سلام و درود و دعای ریاست جمهوری به مردم استان مرکزی و خمین هستیم و التماس دعای آیت الله رئیسی از کشاورزان به عنوان منشا برکت در کشور را خواستاریم. 

بهادر جهرمی اظهار کرد: هزار شهید بودن شهرستان خمین علیرغم جمعیت کم ،نتیجه رزق و نانی است که با تلاش کشاورزی به خانه های مردم این شهر رفته و نتیجه تربیت کشاورزان خوب این منطقه و مردم مومن و متعهد این منطقه است‌‌.

وی ادامه داد: سیاست جدی دولت اولویت دهی به حل مسئله و معضل آب در کشور است و یکی از مسایل مهم در کشور خشکسالی و کمبود آب در کشور بوده لذا دولت در برنامه تحولی که ۳۷ موضوع دارد،یک مورد را به موضوع آب اختصاص داده است که در سند تحول دولت قید و به صورت عمومی منتشر شده است. 

سخنگوی دولت بیان کرد: در همین جهت برای نخستین بار در تاریخ کشور در لایحه بودجه ای که دولت تحویل مجلس کرده، یک تبصره به موضوع اب اختصاص دارد که طرح های متعددی از جمله طرح انتقال آب دریا طی ۵ خط از جنوب، تامین منابع آب متعدد و اصلاح الگوی کشت و اصلاح نظام های آبیاری به جهت صرفه جویی در مصرف و...در این مسیر اجرا می شود.

وی گفت: با اصلاح الگو و مدیریت مصرف باید بتوان اقدامی انجام داد که کشاورزی استمرار داشته باشد و آب لازم برای کشاورزی قابل تامین و تهیه باشد. 

 سخنگوی دولت بیان کرد: راه حل و انجام موارد مذکور و الگوی مشارکت مردم با دولت است و مردم باید خود میدان دار شوند تا این مشکل و سایر مشکلات کشور حل شود. 

بهادری جهرمی اظهار کرد: امسال مشکل قطعی برق با همراهی دولت و مردم در اوج مصرف برق حل شد این درحالیست که سال گذشته تابستان قطعی های گسترده برق در مصارف حوزه های مختلف وجود داشت اما امسال با مدیریت در صنعت و کشاورزی و ادارات و...قطعی برق خانگی به وجود نیامد و امیدواریم همین مسیر نیز در حوزه اب پیش رود و چرخ کشاورزی بچرخد و تامین کشاورزی بتواند کشور را به یکی از قطب های کشاورزی در منطقه تبدیل کند و از منابع آبی در حد ممکن بهره وری شود. 

وی خاطرنشان کرد: طی یکسال گذشته بیماری کرونا نیز با همکاری مدیریت شد؛ با گذر از بحران ها و مشکلات اقتصادی چندین ساله  باید امیدوار به آینده روشن باشیم تا بتوان به قله های اقتصادی نزدیک تر شویم.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار