برای تشکیل یک سانتی متر خاک حاصلخیز ۷۰۰ سال زمان نیاز است  آتش سوزی مغازه رنگ فروشی در  اراک آیین رونمایی از محصولات فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مرکزی برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و اخلال گران بازار/ مردم و بازاریان نگران تامین امنیت نباشند لوایح برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ به زودی تقدیم مجلس می‌شود راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است/ اعزام یک هزار دانش آموز اراکی به راهیان نور ایران و عربستان درباره حج مذاکره کردند سپاه پاسداران: نیروهای امنیتی و انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش مسلح و تروریست‌های اجاره‌ای دشمن درنگ نخواهند کرد سرلشکر باقری: ناوهای هواپیمابر هزار کیلومتر از خلیج فارس فاصله دارند شکست کمپین‌های دروغین «خرید نکنید»؛ ایرانی‌ها در آبان بیشتر کارت کشیدند
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۵
کد خبر: 99811
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲
دستاوردهای دولت در دیارآفتاب؛

احداث ۱۸۹ کیلومتر شبکه توزیع برق در استان مرکزی در دولت سیزدهم/ تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان مرکزی برق‌دار شدند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از احداث ۱۸۹کیلومتری شبکه توزیع برق در استان مرکزی در دولت سیزدهم خبر داد.

محمود محمودی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ از احداث ۱۸۹کیلومتری شبکه توزیع برق در استان مرکزی در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: طول شبکه توزیع برق  در سال ۱۴۰۰به میزان ۲۰هزار و ۶۲۰ کیلومتر بوده است که این رقم هم‌اکنون به ۲۰هزار و ۸۰۹کیلومتر رسیده است.

وی توسعه مرکز پایش هوشمند، مدیریت مؤثر بار در شرایط عادی و پیک ، مدیریت مؤثر ولتاژ استاندارد، سرعت عمل در بررسی نتیجه و بازخورد عملیات گروه‌های اجرایی را از دیگر اقدامات این شرکت در دولت سیزدهم تاکنون اعلام کرد .

محمودی اظهار داشت: تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان مرکزی برق‌دار هستند و ضریب نفوذ برق در مناطق شهری و روستایی ۱۰۰ درصد است و یک‌هزار و۱۷۹ روستای این استان از نعمت برق برخوردار هستند.

وی بابیان اینکه تعداد مشترکین برق در استان مرکزی از ۷۵۸هزار مشترک به ۷۸۲هزار مشترک رسیده است،افزود:طی سال گذشته تاکنون ۲۴هزار مشترک به مشترکین برق استان افزوده شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی افزود: شاخص راهبردی تلفات انرژی الکتریکی این استان از سال ۱۴۰۰ تا تاکنون  با کاهش تقریبی ۰.۰۷ درصدی همراه بوده  است که از رقم ۸.۶در سال ۱۴۰۰به۷.۹۲ در سال جاری رسیده و این مهم موجب صرفه‌جویی ۱۲ میلیون لیتر سوخت در کاهش تقریبی ۵۰هزار تن آلاینده به محیط‌زیست شده است.

محمودی برق‌دار شدن تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان مرکزی، اصلاح  و نصب ۱۸هزار دستگاه چراغ روشنایی معابر و ایجاد و توسعه نیروگاه‌های تولید پراکنده به میزان ۵۷۶کیلووات را ازجمله اقدامات دانست.

وی گفت: تبدیل ۴۳۲کیلومتر شبکه سیمی فرسوده به کابل خود نگهدار، نصب ۱۳ هزار دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکان دیماندی استان مرکزی، رؤیت پذیری ۶۵ درصد بار استان را از سایر فعالیت‌ها دانست.

محمو‌دی  بیان کرد:استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و در این منطقه ۷۸۲هزار مشترک برق با طول شبکه ۲۰هزار و ۸۰۹ کیلومتر وجود دارد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار