کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
کد خبر: 99803
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
کارشناس مسائل مذهبی:

پیاده‌روی اربعین ابراز ارادت مسلمانان نسبت به اهل‌بیت(ع) است

تاج‌آبادی گفت: مودت یعنی به اشکال مختلف نسبت به اهل‌بیت(ع) ابراز محبت کنیم این ابراز محبت گاهی با برگزاری مراسم عزاداری، گریستن و گریاندن برای مصائب اهل‌بیت(ع) و گاهی به‌صورت حرکت فرهنگی و مذهبی جهانی مانند گردهمایی بزرگ اربعین شکل می‌گیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام تاج‌آبادی، کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: آیه مَوَدَّت بخشی از آیه ۲۳ سوره شوری است که پاداش رسالت پیامبر اسلام را تنها دوستی و محبت اهل‌بیت وی معرفی می‌کند و به گفته مفسران شیعه، دلالت بر فضیلت اهل‌بیت پیامبر(ص) دارد.

وی بیان کرد: مودت یعنی به اشکال مختلف نسبت به اهل‌بیت(ع) ابراز محبت کنیم این ابراز محبت گاهی با برگزاری مراسم عزاداری، گریستن و گریاندن برای مصائب اهل‌بیت(ع) و گاهی به‌صورت حرکت فرهنگی و مذهبی جهانی مانند گردهمایی بزرگ اربعین شکل می‌گیرد.

این کارشناس مذهبی اظهار داشت: تحمل رنج سفر، میزبانی از زائران در کلمه‌های به نام مودت اهل‌بیت(ع) خلاصه می‌شود که به لطف الهی هرسال این تجمع  پرحرارت‌تر و با جوشش‌های مردمی بیشتر روبرو می‌شود.

تاج‌آبادی تصریح کرد: مردم در اربعین حسینی هرچه در توان دارند به میدان می‌آورند اگر در سایر عرصه‌ها نیز مانند مسائل اقتصادی و فرهنگی و... وارد شوند قطعاً هر آنچه در توان دارند به میدان می‌آورند مانند انتخابات صحنه‌های جذابی را خلق خواهند کرد و سخت‌ترین مشکلات حل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: باید خداوند متعال را شاکر باشیم که باب اربعین با کنترل کرونا بیشتر باز شد تا بیشتر بتوانیم صحنه‌های شگفت‌انگیزی را از ارادت مسلمانان به اهل‌بیت(ع) خلق کنیم و با ضبط تصاویر جذاب بتوانیم اتحاد مسلمانان را به رخ دنیا بکشانیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها