آئین سنتی مذهبی قالیشویان برگزاری آیین سنتی مذهبی قالیشویان در مشهد اردهال عرصه های فرهنگی و اقتصادی نیازمند الگوگیری از فرهنگ دفاع مقدس است/ رویکرد برنامه هفتم توسعه توانمندی اقتصادی است شروع کلاس های درس دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک از نهم مهرماه نخستین مزرعه گردشگری استان مرکزی به بهره‌برداری رسید دلیل توطئه‌ها و فتنه‌انگیزی دشمن متوقف کردن روند رشد و پیشرفت کشور است شهداء ادامه دهنده رسالت انبیای الهی هستند اجلاسیه سرداران و ۴۰۰شهید شهرستان فراهان مغالطه «دین اجباری و حجاب اجباری» دسیسه دشمنان علیه ملت ایران است آیین تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت جامعه روحانیت
جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰
کد خبر: 99629
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۳
استاندار مرکزی:

خروجی فعالیت های دفاع مقدس منشأ تحول معنوی در همه ابعاد باشد

مخلص الائمه گفت: خروجی فعالیت های دفاع مقدس باید تحول معنوی در همه ابعاد باشد و همه توان و ظرفیت ها برای باشکوه برگزار شدن برنامه های هفته دفاع مقدس پای کار بیاید.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی عصر امروز در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی گفت: دفاع مقدس گنجینه ارزشمند و ذخیره معنوی ملت ایران است و این نسخه شفابخش و کارآمد قابلیت بهره گیری برای سایر مقاطع و شرایط دارد و باید برای نسل جوان به خوبی تبیین شود.

مخلص الائمه اظهار کرد: نسل جوان نیازمند بهره گیری از فرهنگ دفاع مقدس است و در این راستا باید خلاقیت و ابتکار مورد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: مخاطب اصلی برنامه های دفاع مقدس علاوه بر اینکه عموم مردم هستند جوانان و نوجوانان باید بیشتر مورد توجه باشند چراکه دشمنان در این راستا برنامه ریزی کرده اند.

استاندار مرکزی یادآور شد: خروجی فعالیت های دفاع مقدس باید تحول معنوی در همه ابعاد باشد و همه توان و ظرفیت ها برای باشکوه برگزار شدن برنامه های هفته دفاع مقدس پای کار بیاید.

وی افزود: تقارن ایام اربعین حسینی با هفته دفاع مقدس فرصتی بسیار مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و باید به خوبی از آن استفاده کرد.

مخلص الائمه اظهار کرد: با توجه به بازگشایی مدارس در سالجاری بعد از دوسال بیماری کرونا و رویکردهای گذشته نیاز به نگاه متفاوت در هفته دفاع مقدس هستیم و مدارس باید از ابتدای سالجاری رنگ و بوی فرهنگ ایثار و شهادت به خود بگیرند.

وی گفت: استان مرکزی آمادگی کامل برای برگزاری برنامه هفته دفاع مقدس را دارد و شهرستان ها باید در این خصوص آمادگی کامل را داشته باشند.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به تجربیات گذشته نیاز است نمایشگاه دفاع مقدس با رویکردهای مختلف در کلیه نقاط استان برگزار شود و پیاده راه امیر کبیر ظرفیتی مناسب است که باید مورد توجه قرار گیرد و شهرداری اراک باید از این ظرفیت بهتر استفاده کند.

مخلص الائمه بیان کرد: نیاز است دانشگاه های استان اقدامات ویژه برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس داشته باشند و تنها به چاپ بنر و پوستر اکتفا نشود.

استلندار مرکزی اضافه کرد: ایجاد رقابت بین مساجد و کانون های فرهنگی برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس یک ضرورت مهم است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید رویکرد مسجد محوری را بیشتر مد نظر قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات دستگاه های استان در حوزه فعالیت های دفاع مقدس ارزیابی خواهد شد و آموزش و پرورش نقش ویژه ای در این هفته دارد و باید مدارس و مراکز آموزشی را پای کار بیاید.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار