آئین سنتی مذهبی قالیشویان برگزاری آیین سنتی مذهبی قالیشویان در مشهد اردهال عرصه های فرهنگی و اقتصادی نیازمند الگوگیری از فرهنگ دفاع مقدس است/ رویکرد برنامه هفتم توسعه توانمندی اقتصادی است شروع کلاس های درس دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک از نهم مهرماه نخستین مزرعه گردشگری استان مرکزی به بهره‌برداری رسید دلیل توطئه‌ها و فتنه‌انگیزی دشمن متوقف کردن روند رشد و پیشرفت کشور است شهداء ادامه دهنده رسالت انبیای الهی هستند اجلاسیه سرداران و ۴۰۰شهید شهرستان فراهان مغالطه «دین اجباری و حجاب اجباری» دسیسه دشمنان علیه ملت ایران است آیین تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت جامعه روحانیت
جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶
کد خبر: 99606
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی عنوان کرد:

استان مرکزی در ورزش های همگانی و روستایی پیش رو و برتر است/ تکمیل 41 طرح اولویت دار ورزشی استان نیازمند اعتبار 500 میلیارد تومانی

حقدادی با اشاره به اینکه 76 طرح نیمه تمام ورزشی در این استان وجود دارد که برای تکمیل آن ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است گفت: از این تعداد ۴۱ طرح نیمه‌تمام عمرانی ورزشی اولویت‌دار در استان دارای پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۰ درصد هستند ‌که برای تکمیل این طرح‌ها نیاز به اعتباری بالغ‌بر پانصد میلیارد تومان است.

به گزارش دیار آفتاب؛ عابد حقدادی مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی شامگاه سه شنبه 25 مردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران ورزشی استان اظهار داشت: ۱۰۶ تشکل مردم‌نهاد در بخش جوانان استان در حوزه‌های مختلف علمی، هنری، فرهنگی، اجتماعی، مبارزه با سو اثرات مصرف مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی و فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه سمن‌های جوانان استان مرکزی با رشد قابل‌توجهی همراه بوده افزود: از سال ۹۵ با ۱۲ سمن فعالیت‌ها آغاز شد که بیشتر آن‌ها در شهرستان‌های اراک و خنداب بود اما امروز در همه شهرستان‌های استان سمن‌های فعال وجود دارد.

حقدادی تصریح کرد: در حوزه جوانان در بخش‌های مختلف دیگر ازجمله مشارکت‌های اجتماعی جوانان، اوقات فراغت، رصد و پایش ازدواج و انجام آموزش‌، موضوعات هویت آفرین اقدامات خوبی صورت گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با بیان اینکه در سال‌های گذشته دو سند کاهش آسیب و کاهش طلاق در استان مرکزی تدوین‌شده بود گفت: متأسفانه باوجود کارهای کارشناسی انجام‌شده این اسناد به دلیل برخی مسائل سلیقه‌ای کنار گذاشته‌شده بود اما اخیراً بحث به‌روزرسانی این سندها را از استاندار محترم درخواست کردیم و مقرر شد بخشی از اعتبارات به این مهم اختصاص یابد.

حقدادی ایجاد مراکز مشاوره را یکی دیگر از وظایف و اقدامات حوزه جوانان اداره کل ورزش و جوانان عنوان کرد و اظهار داشت: تعداد این مراکز مشاوره از ۲ مرکز به هفت مرکز افزایش‌یافته است و معرفی شوندگان از دستگاه‌های حمایتی، خیریه‌ها و‌ اقشار محروم می‌توانند به‌صورت رایگان و نیم‌بها از این مراکز استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه هفت خانه جوان استان در حوزه‌های مختلف فعال است اما این تعداد پاسخگوی نیاز جوانان استان نیست گفت: اساساً خانه جوان به معنای واقعی آن نه‌تنها در استان مرکزی بلکه در کشور به‌جز دو مورد در خراسان رضوی و قم شکل نگرفته و حتی خانه جوان اراک به‌نوعی سمن سراست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه 76 طرح نیمه تمام ورزشی در این استان وجود دارد که برای تکمیل آن ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است اظهار داشت: از این تعداد ۴۱ طرح نیمه‌تمام عمرانی ورزشی اولویت‌دار در استان دارای پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۰ درصد هستند ‌که برای تکمیل این طرح‌ها نیاز به اعتباری بالغ‌بر پانصد میلیارد تومان است.

حقدادی با اشاره به مصوبات سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان مرکزی در حوزه ورزش و جونان نیز گفت: تمام طرح‌های عمرانی ورزشی استان در کلیه شهرستان‌ها از اعتبارات اختصاص‌یافته در سفر هیئت دولت بهره‌مند خواهند شد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در سال 96 سرانه فضای ورزشی استان مرکزی ۸۱ صدم درصد شامل ۲۲ صدم درصد فضای سرپوشیده و ۵۹ صدم درصد فضای سرباز بود که با تعامل و هم‌افزایی خیرین این عدد در حال حاضر به ۹۸ صدم درصد افزایش‌یافته و با بهره‌برداری از طرح‌های ورزشی در هفته دولت میزان سرانه ورزش در استان به یک مترمربع خواهد رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با بیان اینکه مرکزی در حوزه ورزش همگانی و روستایی سال‌ها جزو استان‌های پیش رو و برتر بوده افزود: نخستین دوره مسابقات مینی‌فوتبال روستایی با عنوان جام پرچم از روز چهارشنبه 26 مردادماه با حضور ۶۷۸ تیم و بیش از یک هزار ورزشکار در استان آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار