نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است و باید از این فرصت عظیم به خوبی بهره برداری کرد و لذا پشتیبانی مجموعه نهادهای اجرایی استان از راهپیمایی اربعین یک ضرورت مهم است.
کد خبر: ۹۹۶۰۰ تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی گفت: مساجد پایگاه انسجام و یکپارچگی و اصلی ترین پایگاه دین، اخلاق و معنویت و والاترین کانون تقویت اندیشه و فرهنگ ناب اسلامی است. 

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: مساجد پایگاه اصلی انقلاب اسلامی هستند و تقویت جایگاه این مکان‌های مقدس در جامعه، آینده نظام اسلامی را بیمه می‌کند.

وی ادامه داد: فعال بودن ائمه جماعات به پويايي و نشاط معنوي مساجد منجر مي‌شود و فعاليت و تحرك هيات امنا، کانون‌های فرهنگی و پایگا‌ه‌های بسیج نيز اين روند را بهتر و پوياتر می‌کند. 

امام جمعه اراک افزود: رشد و تعالی جامعه نیازمند تقویت جایگاه مساجد است چرا که هر چه مساجد فعال‌تر و پویاتر باشند در مقابل آسیب‌های اجتماعی کاهش و زندان‌ها خالی از افراد می‌شود. 

وی یادآور شد: مساجد پل ارتباطی مردم با خداوند و اهل‌بیت (ع) هستند و مساجد نباید رنگ و بوی سیاسی داشته باشند و باید با یکپارچه در جهت تحقق اهداف اسلام و انقلاب حرکت کنند. 

وی ادامه داد: سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و گرامیداشت هفته دولت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به طور ویژه به آن توجه شود چراکه این هفته بهترین فرصت برای معرفی خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت سیزدهم است که باید مورد توجه قرار گیرد. 

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است و باید از این فرصت عظیم به خوبی بهره برداری کرد و لذا پشتیبانی مجموعه نهادهای اجرایی استان از راهپیمایی اربعین یک ضرورت مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه استان مرکزی در مسیر عبور زائران حسینی قرار دارد باید تمام ظرفیت‌ها برای خدمت‌رسانی به زائران بکار گرفته شود و همه ظرفیت ها باید پای کار بیاید.

وی بیان کرد: آزادگان سرافراز با بصیرت و ولایتمداری خود در تاریخ ماندگار شدند و مجاهدت های این عزیزان همواره در تاریخ برجسته است و ۲۶ مرداد ماه که عنوان سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی است را گرامی می داریم.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه كوچك اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شكنجه های مزدوران بعث هراسی نداشتند. 

وی خاطرنشان کرد: آزادگان دلاور و سرافراز با الهام از مكتب انسان ساز اسلام و سیره اهل بیت(ع)، توانستند دوران دشوار اسارت را پشت سر نهند و شكوه مقاومت و سرافرازی را بر صحیفه درخشان ایران اسلامی ثبت كنند.

انتهای پیام