10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳ تندیس معلم در دلیجان رونمایی شد دستگيري سارق پارکینگ آپارتمان های مسکونی با 9 فقره سرقت در اراک/ 500 میلیون ریال از اموال سرقتی کشف شد تعادل عرضه و تقاضا در اغلب خودروهای تولیدی کشور در نیمه دوم امسال خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۱
کد خبر: 99592
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸
مدیر حج و زیارت استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:

30 هزار نفر برای پیاده‌روی اربعین در استان مرکزی ثبت‌نام کردند/ ثبت‌نام در سامانه سماح شرط عبور از مرز برای زیارت اربعین

زاور گفت: تاکنون نزدیک به 30 هزار نفر عاشقان سفر اربعین در استان مرکزی در سامانه سماح جهت تشرف به سفر عتبات عالیات عراق ثبت‌نام کرده‌اند.

علی اکبر زاور مدیر حج و زیارت استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: تاکنون نزدیک به 30هزار نفر عاشقان سفر اربعین در استان مرکزی در سامانه سماح جهت تشرف به سفر عتبات عالیات عراق ثبت‌نام کرده‌اند.

زاور اظهار کرد: زائران می بایست با ثبت شماره ملی و شماره شناسنامه سر گروه، پیامک این سامانه را دریافت و پس از واریز مبلغ ۱۸ هزار تومان به عنوان بیمه زائران ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام در سامانه سماح  شرط عبور از مرز برای زیارت اربعین می باشد بیان کرد: هرگونه اطلاعات مربوط به سفر تنها از طریق سامانه سماح به اطلاع زائران خواهد رسید.

به گزارش دیارآفتاب؛ امسال سفر اربعین نه تنها به صورت هوایی، بلکه به صورت زمینی از مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و خسروی انجام می‌شود و مرز تمرچین هم در حال آماده‌سازی برای تردد زائران اربعین سال جاری است. بر اساس پیش‌بینی ستاد اربعین، امسال بیش از ۵ میلیون ایرانی در ایام اربعین به عراق سفر می‌کنند. این امر در حالی است که سال گذشته عراق از پذیرش تعداد محدودی زائر ایرانی آن هم فقط به صورت هوایی موافقت کرد و سال ۹۹ نیز با توجه به شیوع کرونا هیچ زائر ایرانی در اربعین به عراق اعزام نشد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار