عرصه های فرهنگی و اقتصادی نیازمند الگوگیری از فرهنگ دفاع مقدس است/ رویکرد برنامه هفتم توسعه توانمندی اقتصادی است شروع کلاس های درس دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک از نهم مهرماه نخستین مزرعه گردشگری استان مرکزی به بهره‌برداری رسید دلیل توطئه‌ها و فتنه‌انگیزی دشمن متوقف کردن روند رشد و پیشرفت کشور است شهداء ادامه دهنده رسالت انبیای الهی هستند اجلاسیه سرداران و ۴۰۰شهید شهرستان فراهان مغالطه «دین اجباری و حجاب اجباری» دسیسه دشمنان علیه ملت ایران است آیین تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت جامعه روحانیت دفاع مقدس سند زنده حرکت و پیشرفت ملت ایران در گام دوم انقلاب است/ امیدآفرینی از اولویت های مهم جهاد تبیین باشد اعتراض و نقد با آشوب متفاوت است؛ دشمن انسجام ملی را هدف قرار داده
جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
کد خبر: 99576
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷
مدیرکل استاندارد استان مرکزی:

ورود جدی به وضعیت شهربازی اراک و ایمنی تجهیزات تفریحی داریم

میر نظامی گفت: ورود جدی به وضعیت شهربازی اراک و ایمنی تجهیزات تفریحی داشتیم به طوری که نمود آن را در ماه های گذشته قابل لمس بود و البته آن اقدام نمونه ای بود که بگوییم در کلیه مسائل عزم جدی داریم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید سعید میرنظامی مدیرکل استاندارد استان مرکزی در نشست مطبوعاتی گفت: آنچیزی که در قانون تقویت و توسعه استاندارد تاکید شده این سازمان نظارت جدی بر استانداردسازی خدمات را دنبال می کند نظارت استدلالی نیست بلکه نظارت استطلاعی است.

میرنظامی اظهار کرد: یکی از ابزارهای اعلام شکایت در این طرح سامانه ۱۵۱۷ است و این طرح در واقع در نوروز سالجاری در مرحله اجرایی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در راستای ورود سازمان استاندارد به مسائل زیست محیطی پیشنهاداتی با توجه به شرایط صنعتی و آب و هوایی استان ارائه شده و امیدواریم برکات زیادی داشته باشد.

 مدیرکل استاندارد استان مرکزی بیان کرد: با توجه به اینکه اراک شهری به لحاظ کیفیت هوا، آلوده است استاندارد نیز به این حوزه وارد شده و اقدامات ویژه ای را دنبال می کند. 

وی افزود: در بحث قانون هوای پاک تا شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران و ۳۰ کیلومتری اراک نباید واحد آلاینده ایجاد شود و برای این مسئله عزم کافی وجود دارد و همچنین استاندارد در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک حضوری فعال دارد تا در عرصه محیط زیست چالشی برای مردم ایجاد نشود چراکه سلامت مردم از مهمترین اولویت ها است.

میر نظامی گفت: ورود جدی به وضعیت شهربازی اراک و ایمنی تجهیزات تفریحی داشتیم به طوری که نمود آن را در ماه های گذشته قابل لمس بود و البته آن اقدام نمونه ای بود که بگوییم در کلیه مسائل عزم جدی داریم.

وی ادامه داد: تجهیزات تفریحی اغلب مشمول استانداردهای اجباری است و نظارت ها به صورت مستمر در حال انجام می باشد و خروجی این نظارت ها این شده که خوشبختانه کمترین حادثه را در استان مرکزی شاهد باشیم. 

 مدیرکل استاندارد استان مرکزی بیان کرد: با وجود آنکه تجهیزات شهربازی لاله اراک تاییدیه بازرسی را داشتند اما به موضوع ایمنی و استاندارد تجهیزات ورود کردیم چراکه در بازرسی برخی از تجهیزات سهل انگاری صورت گرفته بود و ظرف ۴۸ ساعت ایراداتی چون نبود کپسول آتش نشانی به تعداد کافی و لازم، توسط مجموعه شهربازی رفع شد.

وی یادآور شد: در طرح عیدانه بیش از ۲۰۰ وسیله از وسایل بازی در پارک ها مورد بازرسی قرار گرفت و موارد نیازمند اصلاح نیز اعلام شد اما متاسفانه هنوز شهرداری ها همکاری لازم را در امر استانداردسازی وسایل بازی پارکها نداشته اند.

میرنظامی اظهار کرد: ۸۴۷ زمین بازی در استان شناسایی شده که بهسازی آنها بر عهده شهرداری ها است و ۲۱۵ تجهیز بازی تاکنون پلمب شده و ۸۸ اخطار به بهره برداران آنها داده شده است و سه بهره بردار نیز به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی گفت: نظارت استاندارد بر هتل ها، تالارها، مراکز اقامتی و هتل آپارتمان ها با همکاری میراث فرهنگی و وضعیت آسانسورهای مراکز اقامتی و نظارت بر اغذیه فروشی ها در دستور کار است.

وی افزود: یکی از چالش های مهم استان عدم مطالبه گری موضوع استانداردسازی آسانسورها از سوی مردم است و باید سطح آگاهی مردم را در ارتباط با حقوق خودشان بالا ببریم و یکی از این موارد، استانداردسازی آسانسورهاست. 

میرنظامی بیان کرد: بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در استان دارای آسانسور هستند که باید استاندارد بودن آنها دائما مورد ارزیابی قرار گیرد ولی در این حوزه با چالش‌هایی روبرو هستیم و قطعا با گفتمان سازی قابل حل است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت پارکینگ ها مشمول استاندارد اجباری نمی شود، اما می توان این موضوع را در زمره موارد نیازمند استانداردسازی پیشنهاد کرد، گفت: البته در بحث جایگاه های سوخت رسانی بازرسی انجام می شود و در نوروز ۸۸ مورد بازرسی از جایگاه ها به انجام رسید.

میرنظامی اضافه کرد: کیفیت آرد مشمول استاندارد اجباری است و اجازه تولید آرد غیر استاندارد را نمی دهیم و در این خصوص هیچ گونه تعارفی نداریم.

وی ادامه داد: با توجه به وظیفه این سازمان در مقابله قاچاق لوازم یدکی یکی از مهمترین مصادیق است که ساماندهی و کنترل بازار در دستور کار است.

 مدیرکل استاندارد استان مرکزی با اشاره به اینکه اقلام مشمول استاندارد اجباری در خودرو شامل ۸۵ قلم است اظهار کرد: در این راستا نظارت اعمال می شود تا اجناس تقلبی عرضه نشود و در موضوع استانداردسازی قطعات نیز حساسیت جدی در استان وجود دارد.

وی با بیان اينکه اعتبارات یکی از چالش های جدی استاندارد در استان مرکزی است چراکه اعتبارات هزینه ای اداره کل استانی است و نیاز به توجه جدی دارد اظهار کرد: چراکه اعتبار اداره کل در ابتدای سال گذشته ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود که در پایان سال این رقم به ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافت ولی مسلما این ارقام برای استانداردسازی در استان کفایت نمی کند.

میرنظامی بیان کرد: برش استانی سند تحول دولت مردمی در استاندارد تدوین شده و در شورای استاندارد استان که هر شش ماه یک بار برگزار می شود این موضوع با قوت دنبال می شود.

 مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: در خصوص اجرای سیاست های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی افزایش کیفیت یکی از مصادیق تحقق این مطالبه مقام معظم رهبری است و بسیاری از اقدامات استاندارد در این راستا تعریف می شود که برای تحقق آنها عزم جدی داریم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در خصوص استاندارد خودور در دولت قبل ۱۰ مورد از فاکتورهای گذشته کنار گذاشته بود و با نگاهی که رئیس جمهور دارند ۱۰ مورد دوباره با جدیت کنترل می شوند و ستاندارد در خصوص کیفیت خودرو  موارد ۸۵ گانه را با جدیت دنبال می کند.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار