عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

مسئله افزایش حقوق بازنشستگان سریع‌تر تعیین تکلیف شود/ از نظر مجلس مصوبه شورایعالی کار و تأمین اجتماعی نافذ است

سلیمی گفت: دولت برای حل مسئله افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی قول داده اما امروز و فردا می‌کند و دلیل این تعلل مشخص نیست، باید هر چه سریع‌تر این موضوع تعیین تکلیف شود و آقای رئیس جمهور به عنوان متولی امر شخصا ورود پیدا کند.
کد خبر: ۹۹۵۷۵ تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص چالش افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: مجلس مصوبه قبلی دولت مبنی بر افزایش 10 درصدی را ابطال و ابلاغ کرده فلذا دولت باید طبق ماده 96 قانون تأمین اجتماعی عمل کند و از نظر مجلس مصوبه شورای عالی کار و هیئت‌مدیره تأمین اجتماعی مبنی بر افزایش 38 درصدی بعلاوه 515 هزار تومان برای حقوق بازنشستگان سایر سطوح نافذ است و باید مبنای عمل قرار بگیرد.

سلیمی با انتقاد از تأخیر به وجود آمده در اصلاح این مصوبه از سوی دولت افزود: دولت برای حل مسئله قول داده اما امروز و فردا می‌کند و دلیل این تعلل مشخص نیست، باید هر چه سریع‌تر مسئله افزایش حقوق بازنشستگان تعیین تکلیف شود.

این عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور هم برای رسیدگی به موضوع دستور داده‌اند و با این وجود علت تأخیر را نمی‌دانیم هرچند الآن دیگر بحث دستور نیست و شخص رئیس‌جمهور متولی است و به‌عنوان رئیس هیئت دولت وزرا نیز تحت امر ایشان هستند لذا باید هر چه سریع‌تر شخصاً ورود پیدا کنند.

سلیمی همچنین با تأکید بر نظر هیئت تطبیق مبنی بر ابطال مصوبه هیئت‌وزیران درباره افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی افزود: نظر هیئت تطبیق روشن و واضح است و دولت باید به قانون عمل کند اما متأسفانه باگذشت بیش سه هفته از مهلت مقرر دولت زمان‌بندی را رعایت نکرده است.

انتهای پیام/