10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳ تندیس معلم در دلیجان رونمایی شد دستگيري سارق پارکینگ آپارتمان های مسکونی با 9 فقره سرقت در اراک/ 500 میلیون ریال از اموال سرقتی کشف شد تعادل عرضه و تقاضا در اغلب خودروهای تولیدی کشور در نیمه دوم امسال خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۹
کد خبر: 99531
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی:

دومین غار آهکی جهان به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مرزبان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: به دلیل اتمام قرارداد شرکت بهره‌برداری از غار نخجیر دلیجان به عنوان دومین غار آهکی جهان مدیریت این غار طبق قانون مزایده برگزار می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ مصطفی مرزبان مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: مدیریت غار نخجیر طبق قانون مزایده به بخش خصوصی، با بهره‌گیری از سامانه تدارکات الکترونیک دولت (www.setadiran.ir) و شماره مزایده ۵۰0100۳۲۲۹۰۰۰۰۰۲  بصورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: برای واگذاری غار نخجیر به بخش خصوصی براساس آگهی مزایده هر کس توانایی مدیریت داشته باشد، می‌تواند در این مزایده شرکت کند.

مرزبان با تاکید بر اینکه بازگشائی پاکت‌ها به‌صورت الکترونیکی ساعت 10 صبح روز نهم شهریورماه در محل سالن جلسات اداره کل خواهد بود، افزود: از كليـه اشخاص حقیقی و حقوقی ذيصلاح واجد شرايط و مجرب دارای تعیین صلاحیت معتبر و مرتبط، دعوت می‌شود از تاريخ انتشار آگهی نوبت دوم مطابق زمان انتشار در سامانه به مدت 10روز برای دريافت اسناد مزایده و ارائه پيشنهادات همراه با مدارك مورد نياز (سوابق و تصوير اسناد قانونی شركت، ضمانت‌نامه شرکت در مناقصه و قيمت پيشنهادی)به واحدامورقراردادهاو مناقصات اداره کل مراجعه کنند.

مرزبان گفت:‌ غار نخجیر در ۱۰ کیلومتری شهرستان دلیجان حد فاصل جاده ارتباطی دلیجان به شهر نراق واقع شده و با قدمتی بیش از ۷۰ میلیون سال از عجایب خلقت الهی است.

غار نخجیر حکایت‌های چند میلیون ساله و جلوه‌های بی‌نظیر و منحصر به فردی از شکوه غارهای آهکی (دومین غار آهکی جهان با بیش از ۹۵% آهک خالص) را فراروی بیننده قرار می‌دهد. 

غار نخجیر دلیجان، گنجینه‌ای از تاریخ زمین و تابلویی زیبا است که هنوز بخش‌هایی از آن ناشناخته مانده است و همواره اعجاب و شگفتی گردشگران را برمی‌انگیزد. محوطه درونی این مجموعه کریستالیزه و دارای تزئینات بلوری و اسفنجی در کف، دیوارها و سقف است که از ناب‌ترین نمونه‌های موجود در غارهای جهان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار