10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳ تندیس معلم در دلیجان رونمایی شد دستگيري سارق پارکینگ آپارتمان های مسکونی با 9 فقره سرقت در اراک/ 500 میلیون ریال از اموال سرقتی کشف شد تعادل عرضه و تقاضا در اغلب خودروهای تولیدی کشور در نیمه دوم امسال خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۸
کد خبر: 99517
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵
گزارش دیارآفتاب از جدیدترین رنگ بندی کرونایی استان مرکزی؛

4 شهرستان از وضعیت قرمز خارج شدند/ نارنجی رنگ غالب شهرهای استان مرکزی

در آخرین رنگ بندی کرونایی، 4 شهرستان استان مرکزی از وضعیت قرمز خارج شدند و بر این اساس در حال حاضر 3 شهرستان در وضعیت قرمز، 7 شهرستان نارنجی و 2 شهرستان در وضعیت زرد هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت برای شهرستان‌های کشور از 21 مرداد ماه در استان مرکزی 3 شهرستان در وضعیت قرمز، 7 شهرستان در وضعیت نارنجی و 2 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

در این رنگ‌بندی شهرستان های اراک، دلیجان و تفرش در وضعیت قرمز قرار دارند و شهرستان های آشتیان، زرندیه، شازند، کمیجان، ساوه، فراهان و خمین در وضعیت نارنجی هستند، همچنین خنداب و محلات دو شهرستانی هستند که در وضعیت زرد قرار گرفته اند و کماکان رنگ آبی در نقشه کرونایی استان مرکزی وجود ندارد.

شهرستان های آشتیان، ساوه، فراهان و خمین نقاطی هستند که این هفته از جمع شهرهای قرمز استان مرکزی خارج و به نارنجی تغییر وضعیت داده اند همچنین شهرستان های خنداب و محلات در رنگ بندی جدید از وضعیت نارنجی خارج و به جمع شهرهای زرد استان پیوسته اند.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز کشور به 78 شهر کاهش و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 184 شهر، تعداد شهرهای زرد به 174 و تعداد شهرهای آبی به 12 شهر رسیده است.

گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ‌های  زرد و آبی در اعلام رنگ‌بندی‌های کرونایی به معنای وضعیت‌های خطر متوسط و کم‌خطر هستند.

طبق آخرین آمار ها تعداد موارد مبتلا به کرونا در استان مرکزی از زمان شیوع این ویروس تاکنون به ۱۲۷ هزار و 781 نفر رسیده و در این بازه تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا ۳ هزار و 224 نفر بوده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار