10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳ تندیس معلم در دلیجان رونمایی شد دستگيري سارق پارکینگ آپارتمان های مسکونی با 9 فقره سرقت در اراک/ 500 میلیون ریال از اموال سرقتی کشف شد تعادل عرضه و تقاضا در اغلب خودروهای تولیدی کشور در نیمه دوم امسال خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۴
کد خبر: 99497
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
اختصاصی| استاندار مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:

گروه های نفوذ از «هپکو» و «آذرآب» فاصله بگیرند/ به آینده آذرآب بسیار خوشبین هستیم/ هپکو می تواند تولید دائم و انبوه داشته باشد

مخلص الائمه با تأکید بر اینکه به گروه های نفوذ هشدار می دهیم که از حوزه صنعت و دو شرکت هپکو و آذرآب فاصله بگیرند گفت: اتفاقات خوبی برای آذرآب در راه است و هپکو مانع جدی‌ای در مسیر تولید ندارد و می تواند تولید دائم و انبوه داشته باشد.

فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص آخرین وضعیت شرکت صنایع آذرآب اراک اظهار داشت: آذرآب مشکلات متعددی دارد و شاید اگر فهرست کنیم این شرکت با بیش از 35 مسئله جدی درگیر است از قراردادهای نیمه‌تمام بعضاً بالای 20 سال و پروژه‌های نیمه‌تمام بلاتکلیف تا ضمانت‌نامه‌ها، بدهی‌های بانکی، پرونده‌های فساد، مشکل سهامداری و مدیریت، برخی مسائل کارگری و برخی جریانات نفوذ خارج از شرکت که بسته‌ای را تشکیل داده و کار آذرآب را سخت می‌کند.

استاندار مرکزی با تأکید بر اینکه هشدار می‌دهیم که گروه‌های نفوذ از حوزه صنعت فاصله بگیرند افزود: مشکلات مدیریتی آذرآب در حال رفع شدن است و هیئت‌مدیره این شرکت بعد از یک دوره قابل‌توجه بلاتکلیفی انتخاب‌شده‌اند همچنین جلسات بسیار خوب و متعددی هم برای تغییر وضعیت سهامداری در حال برگزاری است که هنوز به نتیجه نهایی نرسیده چون کار آسانی نیست و تا حدودی به زمان نیاز دارد.

مخلص الائمه ادامه داد: دستور آقای رئیس‌جمهور برای اصلاح ترکیب سهامداری آذرآب حتماً باید اجرایی شود که در این راستا جلساتی هم داشته‌ایم و درنهایت تیم سهامداری و مدیریتی جدید شرکت باید با تعامل و برنامه‌ریزی مشکلات را برطرف کنند.

وی تأکید کرد: ما رفع موانع اجرایی پیش روی آذرآب را بر عهده می‌گیریم و مشکلاتی که در حوزه دستگاه‌های اجرایی است را برطرف می‌کنیم و مسائل فنی بر عهده کارگران و مدیران آذرآب است که شروع به تولید کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بزرگ‌ترین قرارداد آذرآب با 14 زیر پروژه منعقدشده و به‌زودی وارد فاز اجرایی می‌شود که باید بر اساس اولویت در دستور کار قرار بگیرد ضمن اینکه آذرآب تعدادی هم پروژه‌های عقب‌مانده از سال‌های گذشته با حوزه‌های صنعت نفت، پتروشیمی و بخش‌های مختلف دارد که باید تعیین تکلیف شود.

مخلص الائمه افزود: با آغاز تولید موانع مالی شرکت برطرف خواهد شد و بحث‌های بانکی، چک‌های برگشتی و بدهی‌های مالیاتی و غیره نیز به‌تدریج رفع خواهند شد لذا بسیار به آینده آذرآب خوش‌بین هستم و اتفاقات خوبی برای این شرکت در راه است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تغییر سهامدار مطمئناً منابع مالی نیز وارد شرکت آذرآب خواهد شد و در این خصوص مذاکراتی نیز انجام‌شده و این شرکت با توجه به توان فنی و مهندسی و نوع تولیدات مشتریان زیادی دارد.

هپکو مانع جدی‌ای در مسیر تولید ندارد

استاندار مرکزی همچنین در خصوص آخرین وضعیت شرکت هپکو نیز اظهار داشت: هپکو در مجموع مانع جدی‌ای در مسیر تولید ندارد ولی در حال حاضر یک مانع اصلی واردات است که حمایت از هپکو در اینخصوص مورد تأکید رئیس جمهور قرار گرفت ضمن اینکه معتقدیم گروه‌های نفوذ باید از هپکو نیز فاصله بگیرند.

مخلص الائمه افزود: در سفر اخیر ریاست محترم جمهور گروه‌هایی از این شرکت بازدید داشتند و قول ارائه سفارش‌هایی به هپکو داده شد.

وی تصریح کرد: تغییری در ترکیب سهامداری هپکو را نیز پیشنهاد داده‌ام هرچند وضعیت سهامداری هپکو مثل آذرآب وخیم نیست و این شرکت با همین ترکیب نیز می‌تواند موفق باشد.

مخلص الائمه خاطرنشان کرد: در بحث واردات هر آنجا که لازم بوده مانع انجام برخی از واردات غیرمعقول شده‌ایم چراکه هپکو می‌تواند تولید دائم و انبوه داشته باشد و شرایط این شرکت در حال حاضر بسیار بهتر از آذرآب است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار