اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۸
کد خبر: 99409
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰
مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی : 

سیل اخیر هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان خسارت به استان مرکزی وارد کرد

محترمی گفت: سیل اخیر در حوزه زیرساخت های استان حدود ۲۴۰ میلیارد تومان خسارت و در مجموع هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان به استان مرکزی خسارت وارد کرده است.

به گزارش دیار آفتاب؛امید محترمی مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی در جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی که با حضور رییس سازمان  مدیریت بحران کشور برگزار شد، گفت: یک هفته قبل از وقوع سیل اولین هشدار در استان صادر شد و جلسات مدیریت بحران در شهرستان ها تشکیل و مسیل ها و گذرگاه های خطرآفرین نیز شناسایی شد و آمادگی لازم در استان ایجاد شد.

محترمی اظهار کرد: اولین نشانه های وقوع سیل از پنجشنبه گذشته در استان پدیدار شد و از همان ابتدا آمادگی ۱۰۰ درصد وجود داشت، به هیچ عنوان غافلگیر نشدیم و اقدامات ارزشمندی به انجام رسید.

وی افزود: بیش از ۳۰ بار در استان، سیلابی شدن مناطق مختلف را شاهد بودیم و علاوه بر آن ۴۰ روستا به صورت مستقیم درگیر سیلاب شدند، گفت: مشارکت مردم در این مدت با طرح های مدیریت بحران استان بی بدیل بود.

محترمی گفت: استان در بخش کشاورزی، مسکونی و زیرساخت های عمومی و دولتی متحمل خسارت شده است که به طور دقیق بررسی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی بیان کرد: 

هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان در حوزه کشاورزی آسیب وارده شده است و بیش از ۲۰۵ رشته قنات تحت تاثیر سیلاب قرار گرفت، ۴۲۳ واحد مسکونی آسیب دید که ۸۳ واحد نیازمند احداث و ۳۵۲ واحد نیازمند تعمیر است و ۱۹۰ واحد به لحاظ لوازم ضروری منزل دچار خسارت شده اند و حدود ۹۸ میلیارد تومان خسارت به این بخش وارد شده است.

وی ادامه داد: در حوزه زیرساخت های استان حدود ۲۴۰ میلیارد تومان خسارت وارد شده است و در مجموع هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان به استان مرکزی خسارت وارد شده است.

محترمی بیان کرد: یکی از سیلاب های خسارت آفرین استان در منطقه فراهان رخ داد به طوری که در ۴۰ دقیقه در فراهان ۷۲ میلیمتر بارندگی دریافت شد و این امر محاصره شدن چند روستا توسط سیلاب را در پی داشت و روستای آهنگران کاملا مورد هجوم سیل قرار گرفت به طوری که ۴.۵ میلیون مترمکعب آب به این روستا وارد شد و هرآنچه در مسیر سیل قرار داشت تحت تاثیر قرار گرفت. البته قبل از وقوع سیلاب عوامل مدیریت بحران در منطقه حاضر بودند.

وی خاطرنشان کرد: پیش از وقوع سیل، بیش از ۷۶۰ تیم عملیاتی در استان آماده باش بودند و امیدواریم که به سرعت بتوانیم خسارات وارده را جبران کنیم.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار