اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۴
کد خبر: 99408
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۰
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس مطرح کرد

بهره گیری از ظرفیت گروه های جهادی برای بازسازی خانه های آسیب دیده از سیل

آصفری گفت: بخشی از خانه های مردم در این سیل از بین رفته و دو ماه دیگر هوا سرد می شود و باید ظرف دو تا سه ماه آینده هر کاری که امکان دارد برای بازسازی انجام گیرد و بهتر است به جای جذب پیمانکار و تشریفات، از گروه های جهادی استفاده شود تا کار با سرعت پیش رود و مردم قبل از فصل سرما اسکان داده شوند.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی که با حضور رییس سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد، گفت: متاسفانه هرزگاهی کشور با حوادث طبیعی و غیرطبیعی روبرو می شود و اگر آمادگی نباشد خسارات بیشتری را متحمل می شویم و در همین لحظه نمی دانیم اگر در اراک زلزله رخ دهد کجا مردم را می توانیم اسکان دهیم؟

آصفری اظهار کرد: باید برآورد اطلاعاتی از امکانات در کشور داشته باشیم تا در صورت بروز یک حادثه بتوانیم مردم را مستقر کنیم و این یک ضرورت مهم است.

وی ادامه داد: بارندگی در اراک حدود ۲۰ دقیقه انجام شد و اگر این زمان افزایش می یافت نمی دانیم چه اتفاقی رخ می داد، آیا در استان موتور قوی ژنراتور در اختیار داریم، جایگاه سوخت سیار وجود دارد یا خیر، آیا تلفن رادیویی و بی سیم مهیا است یا خیر؟

آصفری یادآور شد: بسیاری از ساختمان های اداری همچون ساختمان نیمه کاره بحران در کمیجان با عمری ۱۰ ساله، فرسوده است و اگر اتفاقی بیفتد و ساختمان تخریب شود جلسات کجا برگزار خواهد شد؟ و لذا قطعا باید برای تمام این موارد ایده پردازی و برنامه ریزی صورت گیرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: بخشی از خانه های مردم در این سیل از بین رفته و دو ماه دیگر هوا سرد می شود و باید ظرف دو تا سه ماه آینده هر کاری که امکان دارد برای بازسازی انجام گیرد و بهتر است به جای جذب پیمانکار و تشریفات، از گروه های جهادی استفاده شود تا کار با سرعت پیش رود و مردم قبل از فصل سرما اسکان داده شوند.

وی افزود: بخشی از این اقشار آسیب دیده تحت پوشش کمیته امداد هستند، از طرفی هزینه ها بسیار بالاست و باید هر چه سریعتر تامین اعتبار صورت گیرد تا این خسارات جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت موکب داران و گروه های جهادی در این شرایط برکات فراوانی دارد و امروز بسیاری از جهادگران و بچه هیئتی ها در آهنگران در حال خدمات رسانی هستند و باید با سازماندهی مناسب از این ظرفیت بهره برداری حداکثری صورت گیرد.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار