اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۷
کد خبر: 99407
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱
نماینده اراک کمیجان و خنداب در مجلس:

قانون صندوق بیمه حوادث طبیعی برای جبران خسارات بسیار کمک کننده است

کریمی گفت: قانون صندوق بیمه حوادث طبیعی در سال ۹۹ تصویب شده است و این قانون برای جبران خسارات وارده به ساختمان بسیار کمک کننده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی که با حضور رییس سازمان  مدیریت بحران کشور برگزار شد، گفت: کشور ایران جزو ۱۰ کشوری است که بالاترین بلایای طبیعی را دارد و قطعا در بحث حوادث طبیعی، پیشگیری، اولویت و اهمیت و نفع اقتصادی بیشتری دارد.

کریمی اظهار کرد: جبران خسارت بعد از امداد و نجات اولیه اهمیت بالایی دارد، عموما در کشور همه امکانات برای جبران خسارت بسیج می شود اما تا زمانی این امر در یک قالب هدفمند سازماندهی نشود درگیر تلاطم خواهیم بود، این جبران خسارت می تواند ساختار مالی دولت را بهم بریزد و بهترین راهکار، استفاده از سازوکار بیمه ای است.

وی ادامه داد: قانون صندوق بیمه حوادث طبیعی در سال ۹۹ تصویب شده است و این قانون برای جبران خسارات وارده به ساختمان بسیار کمک کننده است.

نماینده اراک گفت: مکانیزم های بیمه می تواند دولت را از این تلاطم های مالی کشور نجات دهد و با پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه که در فیش برق لحاظ می شود مردم می توانند ساختمان خود را بیمه کنند و با تقویت سازوکار بیمه ای بتوانیم فشار ناشی از جبران خسارات این چنینی برای دولت را به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: کشاورزان در این سیل خسارات هنگفتی را متحمل شدند و قنوات نیز آسیب دیده اند، حفظ قنات برای روستاییان بسیار اهمیت دارد، قنواتی که در سال ۹۸ خسارت دیدند هنوز به صورت کامل بازسازی نشده بودند و همچنان گرفتاریم، این سیل نیز به این مسئله دامن زد و امیدواریم پرداخت های بلاعوض و تسهیلات به سرعت انجام گیرد.

کریمی خاطر نشان کرد: منازل روستایی ناپایدار هستند و این فرصتی است که با حداکثر تسهیلات روستایی بتوانیم بازسازی و بهسازی واحدهای روستایی را به سرعت انجام دهیم.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار