اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۳
کد خبر: 99406
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶
استاندار مرکزی عنوان کرد:

۴۰ منزل مسکونی در روستای آهنگران با آسیب جدی مواجه شده است/ عملیات بازتوانی و بازسازی در حال آغاز است

مخلص الائمه گفت: روستای آهنگران تنها روستایی است که در جریان سیل اخیر در استان مرکزی خسارت جدی دید و حداقل ۴۰ باب منزل مسکونی در این روستا آسیب جدی دیده و‌ تعدادی هم تخریب شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در جریان بازدید رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از روستای آهنگران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان مرکزی جزو ۲۶ استانی در کشور است که از بارش‌ها و سیلاب‌های هفته گذشته تحت تاثیر قرار گرفته، البته استان های آسیب دیده حدود ۱۸ استان است.

وی افزود: استان مرکزی در حوزه کشاورزی، دامپروری خسارت دیده و در بحث فوتی ها نسبت به استان‌های دیگر وضعیت بهتری داشته و ۲ نفر در سیل هفته گذشته یک نفر در محلات و یک نفر در روستای آهنگران جان خود را از دست دادند.

مخلص الائمه تصریح کرد: عملیات امداد و بازتوانی و بازسازی محدوده‌های آسیب دیده در حوزه قنوات، دامداری و کشاورزی در حال آغاز است، ارزیابی خسارت‌ها با سرعت توسط نهادهای مرتبط از جمله دامپزشکی، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، هلال احمر، اداره کل راه و شهرسازی و راهداری در حال انجام است.

وی افزود: روستای آهنگران تنها روستایی است که در استان خسارت جدی دید و حداقل ۴۰ باب منزل مسکونی در این روستا آسیب جدی دیده و‌ تعدادی هم تخریب شد و مواردی یعنی تا حدود ۴۰ مسکن آسیب دیده، خاک برداری شده که حادثه دیگری در پی نداشته باشد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه همکاری اهالی روستا بسیار خوب است گفت: از لحظات اول مردم همراه دستگاه های خدمات رسان، امدادی و گروه‌های جهادی بودند و از روز پس از  حادثه و در نیمه‌های شب گروه‌های جهادی برای امدادرسانی ملحق شدند.

مخلص الائمه تأکید کرد: پس از سیل در این منطقه شکستگی لوله گاز اتفاق افتاد که می توانست خیلی خطرناک باشد که بلافاصله مهار شد، همچنین مجبور شدیم بخشی از مسیر را که ساخت و ساز غیر مجاز شده بود تخریب کنیم تا رهاسازی آب صورت گیرد، گروه‌های جهادی دستگاه‌های مختلف نیز روز پس از حادثه حضور یافتند و حماسه زیبایی از کمک به همنوعان در این منطقه رخ داد.

وی تصریح کرد: برخی ساعات تعداد نیروهای امدادی و خدمات رسان در منطقه بیش از یک و‌نیم برابر جمعیت روستا بود این در حالیست که فراخوانی نیز اعلام نشد اما حضور این نیروها بسیار پررنگ بود و تلاش شد تا گل و لای از منازل پاکسازی شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: مسیر خروجی فاضلاب اصلاح و‌ تخلیه و لوازم خانگی که آسیب دیده بود و قابل تعمیر بود به صورت گسترده در حال تعمیر است و تعدادی تعمیر و تحویل شده است همجنین جاهایی که نیاز به اسکان موقت بوده در شهرستان اراک و فراهان این اسکان صورت گرفته است.

مخلص الائمه خاطرنشان کرد: خوشحالیم از اینکه مراسم کلنگ زنی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداداستان مرکزی را شاهد هستیم و امیدواریم مسیر بازسازی این منطقه بهتر از گذشته صورت گیرد.

وی در پایان اظهار داشت: بخشی از منازل آسیب دیده جزء منازلی است که از قبل نیاز به بازسازی داشته و ساخت و سازهای قدیمی بوده که باید در مراحلی بازسازی می شد که سیل مزید بر علت شد تا عملیات بازساری روستا تسریع شود که باید با روش صحیح و نوین ساخته شوند که بعدها از هیچ بلایی آسیب نبینند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار