اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۶
کد خبر: 99404
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵
با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور انجام شد؛

کلنگ زنی احداث منازل مددجویان کمیته امداد در آهنگران/ نامی: صحنه هایی از رشادت و همگرایی ملت ایران در سیل اخیر دیده شد

با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، استاندار مرکزی، نماینده مردم تفرش،آشتیان و فراهان و جمعی از مسئولین استانی کلنگ زنی احداث منازل مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)در روستای سیل زده آهنگران انجام شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در آیین کلنگ زنی احداث منازل مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در روستای آهنگران فراهان اظهار داشت: ۲۴ استان درگیر سیل شدند و استان مرکزی تلفات زیادی نسبت به سایر استان ها نداشته و آنچه مهم است، مدیریت خوبی بود که در بیشتر استان‌ها انجام شد، در استان مرکزی اطلاع رسانی و مدیریت خوبی صورت گرفت و مسیولین و نیروهای بسیج سپاه پاسداران و نیروهای جهادی هلال احمر در سراسر کشور پای کار بوده اند.

وی افزود: اگر این سیل که در کشور ما رخ داد، در جای دیگری ایجاد شده بود تلفات زیادی برجای می گذاشت که این نتیجه مدیریت خوب است که اطلاع رسانی خوبی قبل از سیل انجام شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: صحنه هایی از رشادت و همگرایی بین ملت ایران در این حوادث دیده شد، مردم در قدم نخست اتحاد و همگرایی خوبی داشتند.

نامی با بیان اینکه روستای آهنگران یک منطقه کشاورزی است و قنوات و کامال های آب و اب شرب اهمیت زیادی دارد افزود: خوشبختانه زیرساخت های آب، یرق و گاز در روستا وصل است این در حالیست که در برخی استان ها و مناطق کشور وضع بسیار سخت بوده است.

وی با تأکید بر اینکه اگر مدیریت خوب، همت بزرگ مردم، نیروهای بسیج و‌ هلال احمر و‌ همراهی مردم نبود کار سخت‌تر می شد گفت: قنوات و‌کانال های آب و سپس مزارع کشاورزی و خانه‌هایی که تخریب شده بازسازی می شوند و مردم نگران بحث اعتباری و پول نباشند.

فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی نیز اظهار داشت: حضور نیروهای جهادی، خدماتی و امداد رسان که در برخی ساعات تعداد آنها یک و نیم برابر اهالی روستا بوده، سبب مدیریت خوب در سیل و کاهش خسارت سیل در مناطق سیل زده استان شده و بیش از ۳۰۰ گروه جهادی در طی این ایام به روستای سیل زده آهنگران خدمات ارائه کردند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: ارزیابی و اقدامات امدادی و تعمیراتی و... در حال انجام است و امدادرسانی گروه های جهادی، بسیج و نیروهای انقلابی جای تقدیر و تشکر دارد.

مجید مومنی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی نیز در حاشیه بازدید از روستای آهنگران گفت: ۴۶ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در روستای آهنگران تحت تاثیر سیل قرار گرفتند که خاکیرداری منازل آنها ظرف یک هفته انجام شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار