اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۰
کد خبر: 99403
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد

پیش بینی تنخواه برای کمک به سیل‌زدگان در هیئت دولت/26 نفر در سیل اخیر مفقود شده‌اند

نامی گفت: احتمالاً ۴ شنبه در جلسه هیئت دولت یک تنخواه اولیه برای همه استان‌ها درگیر سیل پیش‌بینی و بر اساس میزان خسارت برای رفع نیازهای اولیه مشخص می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در جریان بازدید از روستای آهنگران در جمع خبرنگاران گفت: حجم وسیعی از سیل در کشور ایران توسط پدیده مونسون رها شد، با توجه به اینکه وضعیت و رفتار توده قابل پیش‌بینی نبود خساراتی از این سیل ایجاد شد.

نامی اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به حجم عظیم بارشی که در کشور رخ داد و حجم آبی که فروریخت، فعلاً تاکنون ۷۸ نفر جان خود را ازدست‌داده‌اند البته آمار کشته‌ها زمانی با دقت اعلام می‌شود که به تائید پزشکی قانونی برسد که فرد در سیل یا تخریب سیل فوت‌شده،دقت در آمار اهمیت بالایی دارد، همچنین تاکنون ۲۶ نفر مفقودی نیز اعلام‌شده است.

وی ادامه داد: بر اساس تأکیدات رئیس‌جمهور، اساس کار بر جبران تمامی خسارات مردم است، در بخش کشاورزی، باغات، استخرهای پرورش شیلات، دامداری‌ها، احشام و...آسیب‌دیده‌اند که توسط کارشناسان جهاد کشاورزی به‌طور دقیق برآورد خسارت می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: همچنین کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز باید خسارت مسکن، راه و شهرسازی خسارت راه‌ها و پل‌ها به‌خصوص پل‌های روستایی و سایر بخش‌ها از حمله خودروها و وسایل نقلیه توسط مسئولین مربوطه برآورد شود.

وی افزود: احتمالاً در ۴ شنبه آینده در هیئت دولت یک تنخواه اولیه برای همه استان‌ها درگیر پیش‌بینی و بر اساس میزان خسارت برای رفع نیازهای اولیه مشخص می‌شود.

نامی یادآور شد: حدود یک هفته پیش در غرب اروپا سیلی ایجاد شد که طبق آمار اعلام‌شده ۱۸۴ نفر فوتی و بیش از ۱۵۰۰ نفر مفقودشده‌اند که BBC تنها یکبار این آمار را اعلام کرد اما خبر متروپل حدود ۳۰۰ بار مرور شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: هرچند دارای نواقصی در بخش پیشگیری هستیم اما با مدیریت خوب مسئولین و گروه های جهادی توانستیم از سطح وسیع خسارات در کشور جلوگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قوه قضاییه و نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی نیز در این بین فعالیت های خوبی داشتند و همواره پای کار بودند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار