اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۹
کد خبر: 99400
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
مراسمی با قدمتی بیش از یک قرن؛

اجرای تعزیه سیار در بازار تاریخی اراک+تصاویر

همزمان با هشتمین روز ماه محرم، مراسم تعزیه سیار که قدمتی بیش از یک قرن دارد در بازار تاریخی اراک اجرا شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مراسم تعزیه سیار توسط پیشکسوتان هیئت محله قلعه اراک هر ساله در روز هشتم ماه محرم برگزار می‌شود و نقاره‌زن‌های نشسته بر شترها ، چلچراغ و پرچم‌های عزا نیز تعزیه‌خوان‌ها را همراهی می‌کنند.

در آغاز این آیین نوازندگان نقاره‌ها و طبل‌ها که سوار بر شتر هستند با نواختن مارش‌های عزا وارد بازار تاریخی اراک شده و پس آن نیز گروه‌های تعزیه‌خوان پشت سر هم وارد بازار می‌شوند.

captcha
آخرین اخبار