اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۵
کد خبر: 99397
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

24 استان درگیر سیلاب شدند/برآورد میزان خسارت دو هفته زمان می‌برد

نامی گفت: در سیل اخیر ۲۴ استان،۱۴۳۳ روستا و ۱۳۳ شهر و ۲۵۸ بخش در سطح کشور درگیر شدند که میزان خسارت هنوز مشخص نشده چراکه بایستی کارشناسان جهاد کشاورزی برآورد خسارات باغات، زمین‌های کشاورزی، استخرهای پرورش ماهی، کندوها، احشام و... را انجام دهند و احتمالاً این کار دو هفته زمان ببرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در بدو ورود به استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت:  ۲۴ استان،۱۴۳۳ روستا و ۱۳۳ شهر و ۲۵۸ بخش در سطح کشور درگیر سیلاب شدند که میزان خسارت هنوز مشخص نشده چراکه بایستی کارشناسان جهاد کشاورزی برآورد خسارات باغات، زمین‌های کشاورزی، استخرهای پرورش ماهی، کندوها، احشام و... را انجام دهند و احتمالاً این کار دو هفته زمان ببرد.

نامی اظهار کرد: همچنین کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز باید خسارت مسکن،راه و شهرسازی خسارت راه‌ها و پل‌ها به‌خصوص پل‌های روستایی و سایر بخش‌ها توسط مسئولین مربوطه برآورد شود.

وی ادامه داد: مدیریت خوب در اکثر استان‌ها و همچنین استان مرکزی قابل‌تقدیر است و آنچه مهم است، مدیریت خوبی بود که در بیشتر استان‌ها انجام شد، در استان مرکزی اطلاع‌رسانی و مدیریت خوبی صورت گرفت و مردم مطلع بودند، در برخی استان‌ها نیز هدایت اجباری وجود داشت که آنها را از مسیر سیل خارج کند و برخی افراد حاضر نبودند منازل و خودروهای خود را ترک کنند به‌ویژه در مناطقی که عشایر وجود داشتند و در کف دره‌ها حضور داشتند که به سمت به بالای دره هدایت شدند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: مدیریت خوب و جهادی باعث شد که خسارت زیادی وارد نشود، برای ما جان یک انسان هم مهم است.

وی با اشاره به اینکه در این سیل تاکنون ۷۸ نفر جان خود را از دست دادند گفت: البته آمار داده می‌شود اما به‌نوعی درست نیست و خیلی‌ها تلاش می‌کنند افرادی که درجاهای دیگر برای آنها مشکل پیش‌آمده در این آمار بگنجانند که خیلی دقت می‌شود.

نامی اضافه کرد: آمار کشته‌ها زمانی با دقت اعلام می‌شود که به تائید پزشکی قانونی برسد که فرد در سیل یا تخریب سیل فوت‌شده،دقت در آمار اهمیت بالایی دارد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: یک هفته پیش در غرب اروپا سیلی ایجاد شد که طبق آمار اعلام‌شده ۱۸۴ نفر فوتی و بیش از ۱۵۰۰ نفر مفقودشده‌اند کهBBCتنها یکبار این آمار را اعلام کرد اما خبر متروپل حدود ۳۰۰ بار مرور شد.

وی یادآور شد: خوشبختانه صدا و سیما و خبرگزاری‌ها با دقت و درایت اخبار را منتقل کردند ،آمار مهم نیست بلکه مهم این است که اخبار تهدید به‌موقع به مردم منتقل‌شده و در بسیاری از مواقع خواسته‌های مردم به مسئولین نیز منتقل‌شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: هدف بر این است که با حضور در استان مرکزی مقداری از خسارت‌ها مطلع شویم و برای خانه‌هایی که تخریب‌شده،اسکان موقت در نظر گرفته می‌شود و تا زمانی که مسکن مناسب و با مقاومت بالا برای مردم ساخته شود هزینه کرایه مسکن پرداخت خواهد شد و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار