اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۷
کد خبر: 99382
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸
گزارش دیارآفتاب از جدیدترین رنگ بندی کرونایی؛

تعداد شهرهای قرمز در استان مرکزی کمتر شد/ 5 شهرستان نارنجی و حذف رنگ زرد

در آخرین رنگ بندی کرونایی، 7 شهرستان استان مرکزی از جمله اراک در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت برای شهرستان‌های کشور از 14 مرداد ماه در استان مرکزی 7 شهرستان در وضعیت قرمز، پنج شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند و رنگ های زرد و آبی در نقشه کرونایی استان مرکزی وجود ندارد.

در این رنگ‌بندی شهرستان های اراک، آشتیان، دلیجان، تفرش، خمین، ساوه و فراهان در وضعیت قرمز قرار دارند و شهرستان های خنداب، شازند، زرندیه، محلات و کمیجان  در وضعیت نارنجی است.

شهرستان های شازند، محلات، کمیجان نقاطی هستند که این هفته از جمع شهرهای قرمز استان مرکزی خارج و به نارنجی تغییر وضعیت داده اند، در عین حال شهرستان فراهان در رنگ بندی جدید به جمع شهرهای قرمز استان پیوسته است.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز کشور به 130 و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 129 شهر و تعداد شهرهای زرد به 154 و تعداد شهرهای آبی به 35 شهر رسیده است.

گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ‌های  زرد و آبی در اعلام رنگ‌بندی‌های کرونایی به معنای وضعیت‌های خطر متوسط و کم‌خطر هستند.

طبق آخرین آمار ها تعداد موارد مبتلا به کرونا در استان مرکزی از زمان شیوع این ویروس تاکنون به 127 هزار و 247 نفر رسیده و در این بازه تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا ۳ هزار و 218 نفر بوده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار