کره و ژاپن فراتر از آسیا/صعود دراماتیک سومین تیم آسیایی بی واسطه با مردم کردستان/کشاورزی در مسیر استقلال/رویاهای بر باد رفته سعودی جدید اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲
کد خبر: 99377
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
رییس بنیاد شهید:

احیا و حفظ نام شهدا در ادامه خط شهید و شهادت است

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی، خود مسیر شهدا را رفت، گفت: احیا و حفظ نام شهدا در ادامه خط شهید و شهادت است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز در یادواره شهدای روستای وفس گفت: برگزاری مراسم برای شهدا، سبب احیا و حفظ نام شهدا و یادآور قهرمانانی است که می شود به آنها افتخار کرد.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی، خود مسیر شهدا را رفت، گفت: احیا و حفظ نام شهدا در ادامه خط شهید و شهادت است.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: انسان ها در طول زندگی تلاش کرده و مسیری را طی می کنند تا به یک نقطه ای در آینده برسند، شهدا نیز از جمله کسانی هستند که مرگ آنها تاجرانه است و اینگونه نیست که بیهوده بمیرند بلکه حرکت شان همراه با کمال است.

قاضی زاده هاشمی افزود: یکی از اقدامات شهدا الگودهی است و در یادواره شهدا تلاش می شود این مسیر مورد توجه مردم قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه شهدا نقش مهمی در ‌گشایش و بازکردن مسیرها دارند ادامه داد: وقتی یک بن بست ایجاد می شود شهدا برای حصول نتیجه مسیر را نشان داده و بن بست ها را کنار می زنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه شهدا پرچمدار هستند، اضافه کرد: شهدا به ملت ایران راه ایثار و شهادت را نشان می دهند و مردم ایران نیز به جهان این راه را نشان می دهند. ملت ایران در مکتب امام حسین(ع) پرورش یافته اند.

وی خاطرنشانکرد: مردم ایران با شهدا مانوس هستند و یادواره های زیادی در شهرها و روستاهای ایران برگزار می شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار