چه خوب شد نماد سرخابی‌ها در بورس متوقف است دستگیری فروشنده قلابی سوالات آزمون گواهینامه رانندگی  جایگاه ایران در فناوری فضایی در دنیا و منطقه برخورد ال نود با کامیون در جاده توره -بروجرد چهار کشته برجای گذاشت  حاج قاسم مرزهای مقاومت را به پشت دیوارهای اسرائیل رساند/ امروز شاهد عمق هراس رژیم صهیونیستی از جبهه مقاومت هستیم چهره‌ شهید همدانی با مزخرفات یک ورشکسته سیاسی خدشه دار نمی‌شود/ تیم مذاکره کننده، تیم معتقدی است استان مرکزی در طرح جهش تولید مسکن در کل کشور پیش رو است/ ظرف 10 روز آینده پروژه 8112 واحدی اراک سرعت می گیرد وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است داور دیدار صنعت نفت و آلومینیوم مشخص شد کارت‌های بانکی دردسرساز؛ تجمیع کارت‌ها چه زمانی انجام می‌شود؟
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹
کد خبر: 99349
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۶
استاندار مرکزی:

سند مدیریت مساجد طرحی مهم و جدی در استان است

مخلص الائمه با اشاره به اینکه سند مدیریت مساجد طرحی مهم و جدی در استان است گفت: مساجد و مسائل فرهنگی به عنوان زیر بنای مسیر پیشرفت در جامعه و کشور مطرح بوده و نیاز است دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی گفت: متأسفانه از ظرفیت مساجد مدت‌ها است به نحو شایسته استفاده نشده و این مهم مشکلاتی را در جامعه به همراه داشته‌ و لذا احیای مسجد محوری و کارکردهای عظیم مساجد در شرایط امروز یک ضروت مهم است.

مخلص الائمه اظهار کرد: با توجه به اهمیت مسجد محوری و بهره برداری از کارکردهای مساجد امروز مجموعه دستگاه‌های اجرایی، استانداری و فرمانداری‌های استان مرکزی در کنار سازمان تبلیغات اسلامی برای اجرای سند مدیریت مساجد آماده هستند و به فرمانداران اختیارات کامل برای همکاری و اجرای هرچه بهتر این سند در استان داده شده‌است.

وی با اشاره به اینکه سند مدیریت مساجد طرحی مهم و جدی در استان است گفت: مساجد و مسائل فرهنگی به عنوان زیر بنای مسیر پیشرفت در جامعه و کشور مطرح بوده و نیاز است دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

استاندار مرکزی گفت: مساجد در هیچ شرایطی قرار نیست دولتی شوند و دستگاه‌های دولتی در این حوزه وظیفه تنظیم گری را برای جلوگیری از بروز مشکل در فعالیت ها برعهده دارند و وظیفه تنظیم گری در حوزه مساجد در استان مرکزی تغییر و به سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی واگذار شده است.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی، مساجد و هیات های مذهبی باید در فرصت باقی مانده تا تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) با پررنگ تر کردن برنامه‌ها افزایش بصیرت و نگاه مردم به مسائل دینی و عاشورا را در دستور کار خود قرار دهند و رویکرد فعالیت های محتوایی در ایام محرم جهاد تبیین و بازخوانی حماسه های عاشورا باشد.

مخلص الائمه اظهار کرد: همچنین علاقه مندان حوزه فرهنگ و متولیان این حوزه باید اهل مطالعه باشند و با افزایش مطالعات و در حوزه فرهنگ حسینی و عاشورایی از کاهش کیفیت برنامه ها در این زمینه جلوگیری شود.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود امسال پنج میلیون نفر از کشورمان به عراق سفر کنند با توجه به اینکه استان مرکزی در شاه راه اصلی شرق به غرب و شمال به جنوب کشور قرار دارد، این استان جزو استان های پر تردد کشور باشد.

وی بیان کرد: پایانه مرزی مهران در اربعین و مسئولیت برخی موکب ها در مسیر سفر زائران امسال به این استان واگذار شده است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: نیاز است با افزایش کنترل تردد در جاده ها و نکات بهداشتی زمینه کاهش تصادفات، بیماری های ناشی از تغذیه در طول محرم و ایام اربعین در استان فراهم شود.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار