دیارآفتاب گزارش می دهد؛

همایش شیرخوارگان حسینی در استان مرکزی برگزار می شود+جزئیات و محل برگزاری

همزمان با سراسر کشور همایش شیرخوارگان حسینی (ع) روز جمعه در مناطق مختلف استان مرکزی برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۹۳۴۴ تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰

به گزارش دیار آفتاب؛ مراسم شیرخوارگان حسینی آئین سوگواری به یاد کودکانی است که در روز عاشورا به شهادت رسیده‌اند و به ویژه به یاد شهادت مظلومانه حضرت علی اصغر (ع) که این همایش هر ساله  با شکوه و حضور عظیم و چشمگیری در اولین جمعه ماه محرم همزمان در بیش از ۷۵۰۰ نقطه در ایران و ۴۵ کشور جهان برگزار می‌شود. 

سال‌های سال است که همایش شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود و مادران به عشق سرو و سالار حسینی و برای نهادینه شدن فرهنگ حسینی بر فرزندان خود لباس سقا می‌پوشانند و سربندهای یا علی اصغر، یا حسین، یا زینب و یا ابوالفضل می‌بندند.

این همایش به همت مجمع جهانی بزرگداشت حضرت علی اصغر (ع) و با هدف بزرگداشت شعائر حسینی و تربیت نسل انقلابی، مکتبی و حسینی، توسل به حضرت علی ‌ اصغر (ع) و اظهار مظلومیت کرودک شیرخوار امام ‌حسین(ع) و به نمایش گذاشتن ابعاد عاطفی، حماسی و عقلانی قیام حسینی برگزار می ‌ شود. 

مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) امسال نیز در صبح روز نخستین جمعه ماه محرم که با روز هفتم این ماه و چهاردم مردادماه مصادف است در مصلی ها، مساجد، حسینیه‌ها و تکایای شهرها و روستاهای ایران و تعداد زیادی در کشورهای جهان برگزار می‌شود.

همرمان با سراسر کشور اما همایش شیرخوارگان حسینی(ع) جمعه 14 مردادماه در نقاط شهری و روستایی استان مرکزی درحالی برگزار می‌شود که این مراسم در اراک از ساعت 9 صبح در مصلی بیت المقدس شهر اراک آغاز خواهد شد، همچنین این همایش در تخت سادات کرهرود از ساعت 9:30 دقیقه صبح آغاز و از طریق شبکه استانی آفتاب پخش زنده خواهد شد و در شهر ساوه ساعت 8 صبح در مصلی امام علی(ع) و در شهر خمین ساعت 9 صبح در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می شود.

در ادامه برنامه همایش شیرخوارگان حسینی(ع) در نقاط مختلف استان مرکزی اطلاع رسانی می‌شود:

انتهای پیام/