10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳ تندیس معلم در دلیجان رونمایی شد دستگيري سارق پارکینگ آپارتمان های مسکونی با 9 فقره سرقت در اراک/ 500 میلیون ریال از اموال سرقتی کشف شد تعادل عرضه و تقاضا در اغلب خودروهای تولیدی کشور در نیمه دوم امسال خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۰
کد خبر: 99339
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۷
مدیرکل صمت استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:

با انتقال سهام آذرآب مشکلات دومینو وار حل خواهد شد/ پیگیری دستور رئیس جمهور برای ممنوعیت واردات محصولات تولید هپکو

جودکی گفت: اگر بحث انتقال سهام آذرآب رقم بخورد مطمئناً بحث‌های مدیریتی نیز حل خواهد شد و این شرکت می‌تواند دومینو وار با عقد قراردادهایی که صورت خواهد داد سایر مشکلات را هم از پیش رو بردارد، همچنین در خصوص هپکو از دستور رئیس جمهور برای ممنوعیت واردات ماشین آلات تولیدی این شرکت استفاده خواهیم کرد.

علی جودکی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ پیرامون سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان مرکزی و بازدید از شرکت‌های هپکو و آذرآب اظهار داشت: آذرآب یکی از شرکت‌های منحصربه‌فرد کشور و منطقه خاورمیانه است و توان تولید و خدمات فنی و مهندسی این مجموعه بسیار بالاست البته همان‌طور که آقای رئیس‌جمهور هم تأکید کردند این شرکت دارای مشکلات مدیریتی است و هم عمدتاً مسئله سهامداری آن باعث شده مشکلات دیگر نیز به وجود بیایید.

جودکی تصریح کرد: مهم‌ترین موضوعی که در خصوص آذرآب مطرح بود و آقای رئیس‌جمهور با تأکیدی که داشتند مطئمنا در هفته‌های آتی تصمیماتی را اتخاذ خواهند کرد و هیئت دولت در این خصوص تصمیم خواهند گرفت بحث تعیین تکلیف سهام مالکیتی این شرکت است که در حال حاضر در اختیار بانک کشاورزی است و مطالبه این است که این سهام به یک مجموعه توانمند و دارای صلاحیت در حوزه فعالیت صنعتی منتقل شود.

وی ادامه داد: اگر بحث انتقال سهام آذرآب رقم بخورد مطمئناً بحث‌های مدیریتی نیز حل خواهد شد و این شرکت می‌تواند دومینو وار با عقد قراردادهایی که صورت خواهد داد سایر مشکلات را هم از پیش رو بردارد.

مدیرکل صمت استان مرکزی خاطرنشان کرد: عدم واگذاری صحیح یا به‌نوعی عدم واگذاری به اهل مشکلاتی را برای بسیاری از صنایع ازجمله آذرآب ایجاد کرده که امیدواریم با اصلاح این روند مشکلات حل شود.

از ظرفیت اورهال ماشین آلات در هپکو استفاده خواهد شد

جودکی با بیان اینکه در خصوص شرکت هپکو نیز بنا شد اقداماتی در دستور کار قرار بگیرد افزود: اولاً آقای رئیس‌جمهور دستور دادند که واردات هر محصول و کالایی که توان تولید آن در داخل وجود دارد البته با نگاه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها ممنوع باشد و انجام نگیرد فلذا در خصوص هپکو نیز از همین قضیه استفاده خواهیم کرد ضمن اینکه قراردادهایی هم در حوزه راه‌سازی و هم در بخش معدن در حال پیگیری است.

مدیرکل صمت استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت‌های بزرگ هپکو که به‌نوعی شاید مغفول بود و بنا شد آن را با جدیت بیشتری احیا و تقویت کنیم بحث اورهال ماشین‌آلات موجود راهسازی و معدنی است چراکه در طول سالیان گذشته هزاران دستگاه به کشور واردشده و امروز این ماشین‌آلات نیاز به بازسازی و اورهال دارند که هپکو ظرفیت بسیار بالایی برای انجام این کار در اختیار دارد و به دنبال این هستیم که معادن بزرگ با انعقاد قراردادهایی با هپکو از این ظرفیت استفاده کنند که در صورت امکان تکنسین‌های هپکو در محل حضور پیدا کنند و یا ماشین‌آلات را به کارخانه منتقل کنند.

به گزارش دیارآفتاب، رئیس جمهور جمعه 31 تیرماه در جریان سفر یک روزه هیئت دولت به استان مرکزی با توجه به ظرفیت های عظیم صنعتی این استان اولین مقصد بازدیدهای خود را شرکت بزرگ و مادر تخصصی انتخاب کرد و پس از حضور در شرکت آذرآب و آشنایی با مسائل و مشکلات این واحد تولیدی بلافاصله در شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو حضور پیدا کرد.

رئیس جمهور در بازدید از مجتمع صنایع آذرآب با اشاره به اینکه اساس مشکل مجتمع صنایع آذرآب مدیریتی است گفت: باید سهام بانک کشاورزی در این واحد تولیدی واگذار شود.

رئیسی افزود: هپکو و آذرآب نمادهای غرور ملی و اعتماد به نفس ملی هستند، این واحد های تولیدی را احیا می‌کنیم و نمی‌گذاریم بیش از این لطمه ببینند.

رئیس جمهور همچنین در بازدید از شرکت هپکو اراک و در جمع کارگران این شرکت گفت: تولید تجهیزات فنی مهندسی و صنعتی برای کشور ایجاد قدرت میکند و توسعه واحدهای صنعتی ای که دارای دانش تخصصی هستند از اولویت های دولت سیزدهم است.

رئیسی با اشاره به مقابله با مافیای واردات و حمایت از تولیدات داخل گفت: وارداتی که موجب ایجاد مشکل برای تولید داخل شود ممنوع است و با آن مقابله می‌کنیم چرا که این مهم از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است. 

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار