چه خوب شد نماد سرخابی‌ها در بورس متوقف است دستگیری فروشنده قلابی سوالات آزمون گواهینامه رانندگی  جایگاه ایران در فناوری فضایی در دنیا و منطقه برخورد ال نود با کامیون در جاده توره -بروجرد چهار کشته برجای گذاشت  حاج قاسم مرزهای مقاومت را به پشت دیوارهای اسرائیل رساند/ امروز شاهد عمق هراس رژیم صهیونیستی از جبهه مقاومت هستیم چهره‌ شهید همدانی با مزخرفات یک ورشکسته سیاسی خدشه دار نمی‌شود/ تیم مذاکره کننده، تیم معتقدی است استان مرکزی در طرح جهش تولید مسکن در کل کشور پیش رو است/ ظرف 10 روز آینده پروژه 8112 واحدی اراک سرعت می گیرد وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است داور دیدار صنعت نفت و آلومینیوم مشخص شد کارت‌های بانکی دردسرساز؛ تجمیع کارت‌ها چه زمانی انجام می‌شود؟
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
کد خبر: 99311
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
مدیرکل صمت استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:

رفع موانع تولید صنایع بزرگ رهاورد سفر رئیس جمهور به استان مرکزی بود

جودکی گفت: نوعاً تصمیمات اتخاذ شده در سفر رئیس‌جمهور به استان مرکزی در بخش صنعت و معدن غیرمالی و معطوف به تسهیل گری بود اما با توجه به اینکه برخی از این واحدها نیازمند استفاده از تسهیلات بودند بنا شد از محل رونق تولید و تبصره 18 اقداماتی صورت گیرد.

علی جودکی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در رابطه با سفر هیئت دولت به استان مرکزی و تسهیلات ایجاد شده در این سفر اظهار داشت: بخش صنعت و معدن در حوزه پروژه‌های عمرانی نیست که بخواهد اعتبارات خاصی داشته باشد لذا مصوبات این بخش عمدتا غیرمالی و در راستای هماهنگی و رفع موانع بود مثل بحث انتقال سهام شرکت‌های بزرگ ما که باید در این زمینه یک کار اداری و حاکمیتی انجام شود.

جودکی تصریح کرد: در این سفر در حوزه رفع موانع تولید و تسهیل شرایط، تصمیماتی اتخاذ شد که واحدهای بزرگ چالشی نداشته باشند و بتوانند با ظرفیت و توان بیشتری فعالیت کنند.

وی در ادامه افزود: پیرامون واحدهای بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی که در استان هستند نیز مقرر شد با استفاده از تسهیلات بانکی کمک‌هایی صورت گیرد تا این واحدها سریع‌تر راه‌اندازی شوند.

مدیرکل صمت استان اظهار داشت: مشکلات واحدهای راکد که به دلایل مختلف سال‌هاست در رکود قرار دارند و به تولید نرسیده‌اند یا واحدهایی که با ظرفیت زیر 50 درصد کار می‌کنند از بحث‌های مطرح‌شده در جریان سفر ریاست محترم جمهور بود و با توجه به اینکه برخی از این واحدها نیازمند استفاده از تسهیلات بودند بنا شد از محل رونق تولید و تبصره 18 اقداماتی صورت گیرد.

جودکی خاطرنشان کرد: در حوزه معدن نیز بعضاً برخی بخشنامه‌ها دارای ایراداتی بود که باید اصلاح می‌شد که بنا شد تجمیع بخشنامه‌ها در حوزه معادن اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: پیرامون واردات ماشین‌آلات خطوط تولید هم با توجه به مصوبه‌ی مجلس در قانون بودجه امسال تولیدکنندگان نمی‌توانند معافیت داشته باشند لذا بنا شد با هماهنگی‌هایی که با مجلس در حال انجام است کاهش تعرفه گمرکی صورت پذیرد.

مدیرکل صمت استان مرکزی با بیان اینکه نوعاً مصوبات سفر رئیس‌جمهور در بخش صنعت و معدن غیرمالی و معطوف به تسهیل گری بود تأکید کرد: امیدواریم با دستورات رئیس‌جمهور و مصوبات دولت امسال شاهد رونق بیشتر واحدهای تولیدی باشیم و واحدهای راکد به چرخه تولید برگردند همچنین واحدهایی که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند تا پایان سال یا حداکثر سه‌ماهه اول سال آینده به بهره‌برداری برسند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار