کره و ژاپن فراتر از آسیا/صعود دراماتیک سومین تیم آسیایی بی واسطه با مردم کردستان/کشاورزی در مسیر استقلال/رویاهای بر باد رفته سعودی جدید اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۷
کد خبر: 99167
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷

بارش های تابستانی همچنان ادامه دارد

طبق اعلام سازمان هواشناسی بارش های تابستانی،رگبار و رعد و برق در استان هایی نظیر فارس و کرمان ادامه خواهد داشت.

به گزارش دیار آفتاب؛ طبق پیش بینی سازمان هواشناس، امروز در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، سوالحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده و در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و جنوب شرقی فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

از امروز تا چهارشنبه شدت بارش در استان‌های واقع در جنوب شرق و کشور افزایش خواهد یافت و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رود خانه‌ها در استان‌های سیستان وبلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس طی این مدت وجود خواهد داشت.

روز سه شنبه در مرکز و شرق سواحل خزر، ارتفاعات تهران و البرز به ویژه ارتفاعات شرقی تهران و ارتفاعات سمنان بارش پراکنده و استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و نیمه جنوبی فارس و جنوب خراسان جنوبی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

چهارشنبه در استان‌های اردبیل، سواحل دریای خزر، زنجان، قزوین، البرزو تهران بارش پراکنده و در استان‌های سیتان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، جنوب یزد نیمه جنوبی و شرقی فارس، جنوب خراسان جنوبی و جنوب بوشهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

پنج شنبه در اردبیل، استان‌های ساحلی دریای خزر، چهارمحال و بختیاری، جنوب سمنان ارتفاعات البرز غربی و مرکزی بارش پراکنده و در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، یزد، جنوب خراسان جنوبی، فارس، بوشهر، اصفهان، کهگیلوبه و بویر احمد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

جمعه بارش‌ها در غالب مناطق نیمه جنوبی کشور و استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و جنوبی، استان‌های ساحلی دریای خزر و استان‌های واقع در ارتفاعات البرز پیش بینی می‌شود.

همچنین در روز‌های پنج شنبه و جمعه علاوه بر مناطق فوق در بخش‌هایی از شرق، مرکز و جنوب غرب کشور نیز پیش بینی می‌شود.

امروز در برخی مناطق غرب، جنوب غرب و برخی نقاط استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم قزوین مرکزی، شمال اصفهان و شرق یزد وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود که موجب افزایش شاخص‌های آلودگی کاهش کیفیت‌ها و دید افقی در این مناطق خواهد شد.

دریای عمان و تنگه هرمز از امروز تا پایان هفته، نواحی مرکزی و شرق خلیج فارس از سه شنبه تا جمعه و دریای خزر امروز مواج است.

captcha
آخرین اخبار