جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک  استان مرکزی، رتبه نخست در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور برنامه جامع و راهبردی در حوزه روستاها با جدیت پیگیری شود افزایش ۴۱ درصدی نرخ كرايه تاكسي در اراك+نرخ نامه جدید گفتمان مسئله محوریِ نتیجه گرا را در سال جاری تقویت خواهیم کرد پیش بینی وزش باد، رگبار و رعد و برق تا روز سه‌شنبه در استان مرکزی جزء خوانی قرآن کریم در ماه رمضان در خنداب
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۱
کد خبر: 99119
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹
رییس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی: 

فعالیت بیش از ۶۰ هزار واحدصنفی در استان مرکزی/فشار مضاعف مالیات بر اصناف

زند گفت: بیش از 60 هزار واحدصنفی در استان مرکزی در 4 رسته تولیدی،توزیعی،خدماتی وخدمات فنی، در 12 شهرستان استان در حال فعالیت هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ زند رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: بیش از 60 هزار واحدصنفی در استان مرکزی در 4 رسته تولیدی،توزیعی،خدماتی وخدمات فنی، در 12 شهرستان استان در حال فعالیت هستند.

زند اظهار کرد: استان مرکزی یک استان صنعتی است و سهم اصناف تنها 2 درصد است و به دلیل اینکه استان مرکزی یک استان توریستی نیست‌، شرایط کسب وکار بسیار ضعیف است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل کاهش درآمد صنفی در استان مرکزی نزدیک بودن به پایتخت است و قشری که از درآمد بالاتری برخوردار هستند، بیشتر خرید خود را از تهران و قم انجام می دهند .

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت : متاسفانه تغییر قانون مالیات و بودجه، سازمان مالیاتی بخش سنگین مالیات را به دوش اصناف گذاشته و این مسأله باعث کاهش درآمد اصناف شده است و عدم آشنايي واحدهای صنفی به قانون مالیات و اجرای سلیقگی ممیزین مالیاتی باعث نارضایتی از مالیات کسب وکارها شده است.

وی خاطرنشان کرد: در کرونا بیشتر بار توزیع بر دوش اصناف بود  اصناف با اعمال محدودیت ها و تعطیلی شرایط سختی را پشت سر گذاشتند و لازم است دولت در تعیین مالیات اصناف خرد منطقی ترعمل کند.

انتهای پیام

captcha
آخرین اخبار