کاربران ایرانی توئیتر درباره سگ‌های ولگرد چه می‌گویند؟

در طول ماه‌های اخیر برای چندمین بار، حمله سگ‌های ولگرد به مردم خبرساز شده و به موازات این رویدادهای تلخ، توئیتر به محل گفت‌وگو در این باره تبدیل شده است. یافته‌ها نشان می‌دهد بیش از ۸۵ درصد کاربران توئیتر با سامان‌دهی و کنترل سگ‌های ولگرد موافق هستند.
کد خبر: ۹۸۹۸۲ تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  مرکز افکارسنجی فارس، نتایج یافته‌های این مرکز از مطالعه دیدگاه کاربران ایرانی توئیتر درباره ساماندهی سگ‌های ولگرد که از طریق تحلیل محتوای هوش مصنوعی به دست آمده است، بیانگر این است که در فاصله یک فروردین تا ۲۳ تیر ۱۴۰۱، تعداد ۴هزار توئیت و ۳۳هزار ریتوئیت انجام شده است.

این حجم از تولید محتوا توسط ۱۶هزار و ۵۰۴ کاربر صورت گرفته که ۲۰۱ هزار پسند (لایک) در بر داشته است. البته در طول این ۴ماه، مواقعی که خبر جدیدی از حمله سگ‌های ولگرد در رسانه‌ها منتشر شده توئیت‌ها به صورت تصاعدی رشد داشته است.

دسته‌بندی نظرات افراد مشارکت‌کننده در توئیتر در دو قسمت «موافقان ساماندهی سگ‌های ولگرد» و «مخالفان» آن تقسیم شده است؛ به نحوی‌که ۸۵ درصد از کاربران توئیتر با ساماندهی و کنترل سگ‌های ولگرد موافق و ۱۲ درصد با آن مخالف بوده‌اند که نشان می‌دهد موافقان ساماندهی سگ‌ها در جامعه هفت‌برابر بیشتر از مخالفان هستند و به تعبیری مخالفان این موضوع، در اقلیت هستند.

مهم‌ترین نکاتی که حامیان ساماندهی سگ‌های ولگرد به آن اشاره کرده‌اند، عبارت است از:

در نقطه مقابل، مخالفین ساماندهی سگ‌های بلاصاحب (به رغم جمعیت‌ کم‌شمار به نسبت موافقان) این دیدگاه‌ها را مطرح کرده‌اند:

در خصوص هیجان غالب بر اظهار نظرهای موافقان و مخالفان، نتیجه بررسی‌ها نشان می‌دهد هیجان غالب «خشم» بوده است با این توضیح که مخالفین ساماندهی سگ‌های ولگرد (که تعدادشان بسیار کمتر بوده است) به‌طور متوسط خشمگین‌تر از گروه موافقان ساماندهی بوده‌اند.

در مجموع این گزارش به نظر می‌آید گرچه مخالفان مبارزه با سگ‌های ولگرد کم‌شمارند، اما عملا انعکاس هراس‌آور و رسانه‌ای نظرات آنان منجر به جنسی از بی‌تصمیمی در مسئولان می‌شود. اعضای این گروه توانسته‌اند با ابراز دیدگاه‌های خشمگینانه خود در قالب ژست حیوان‌دوستی، فضای غالبی را رقم زنند که به‌رغم خواست عمومی جامعه برای برخورد با سگ‌های ولگرد، اتفاق مهم و کارآمدی در این موضوع صورت نگیرد و کماکان و هرسال شاهد صدها مورد حمله سگ‌های ولگرد به مردم و به ویژه زنان و کودکان مظلوم باشیم.

انتهای پیام/