کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۴
کد خبر: 98943
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

ابتکار عملیاتی رئیسی برای نجات محیط‌زیست اقدامی روبه‌جلو و سازنده است/ گردوغبار امروز نتیجه کم‌کاری روحانی در بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشورهای همسایه است

سلیمی بابیان اینکه ابتکار عملیاتی رئیسی برای نجات محیط‌زیست و برگزاری نشست وزیران و مقامات ارشد زیست‌محیطی ۱۱ کشور یک اقدام روبه‌جلو ، سازنده و مثبت است، گفت: زندگی بشر در این حوزه کاملاً به هم گره‌خورده است و قطعاً یک کشور نمی‌تواند به‌تنهایی مسائل زیست‌محیطی را حل کند و لذا باید از ظرفیت‌های سایر کشورها بهره برد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص ابتکار عملیاتی رئیسی برای نجات محیط‌زیست و برگزاری نشست وزیران و مقامات ارشد زیست‌محیطی ۱۱ کشور که به ایران دعوت‌شده‌اند، گفت: مسائل زیستی کاملاً به‌هم‌پیوسته هستند و نمی‌توان یک دیواری بین کشورهای همسایه کشید و ارتباطات را قطع کرد و به دلایلی که بسیار روشن است درگذشته این تعامل و ارتباطات با کشورهای همسایه به فراموشی سپرده‌شده است و به همین جهت به کشورمان آسیب‌های جدی وارد شد.

وی افزود: مردم و خصوصاً کشاورزی به دلیل بی‌توجهی به ظرفیت‌های کشورهای همسایه در حوزه محیط‌زیست آسیب‌های زیادی دیدند و گردوغبار امروز در کشور هدیه کم‌کاری‌های دولت گذشته در حوزه محیط‌زیست و استفاده از ظرفیت‌های کشورهای همسایه است.

سلیمی با اشاره به کم‌کاری‌های دولت روحانی و گره زدن همه مشکلات به برجام بیان کرد: وارد شدن خسارت‌های بسیار جدی در حوزه‌های مختلف زیست‌محیطی نتیجه کم‌کاری‌های دولت‌های گذشته است و کشاورزان را امروز دچار نگرانی شدید کرده و به‌سلامت انسان آسیب‌های بزرگی وارد کرده است.

وی بابیان اینکه ابتکار عملیاتی رئیسی برای نجات محیط‌زیست و برگزاری نشست وزیران و مقامات ارشد زیست‌محیطی ۱۱ کشور یک اقدام روبه‌جلو، سازنده و مثبت است، گفت: زندگی بشر در این حوزه کاملاً به هم گره‌خورده است و قطعاً یک کشور نمی‌تواند به‌تنهایی مسائل زیست‌محیطی را حل کند و لذا باید از ظرفیت‌های سایر کشورها بهره‌گیری کرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس افزود: تالاب‌ها، کانون‌های گردوغبار و مسائل زیست‌محیطی برای کشور اهمیت زیادی دارد و باید با مشارکت و ایجاد تفاهم با سایر کشورهای همسایه آنها را حل کرد.

وی خاطرنشان کرد: در کنوانسیون‌های بین‌المللی قواعد و سازوکار مشخص است و باید با یک فهم مشترک مسائل زیست‌محیطی حل شود و البته اقدامات باید استمرار داشته باشند چراکه این کانون‌های آلاینده و مشکلات در طی ده‌ها سال به وجود آمده و نیاز به اقدامات طولانی‌مدت دارد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها