مدیران مدارس با قراردادهای توافقی به افزایش نرخ سرویس ها دامن می زنند/ سامانه سپند راهکار مدیریت حمل و نقل دانش آموزی ۱۲ کارگاه اشتغالزایی در امامزادگان استان مرکزی راه‌اندازی شد 220هزار موقوفه در کشور شناسایی شده است/ضرورت فعالیت مؤثر جامعه قرآنی در فضای مجازی ترابی برای شادی گل برنامه داشت/ لوکادیا رسما پنالتی زن اول پرسپولیس شد با ایران قوی مخالف اند/تنگنای شدید اجاره بها/سفره خزر 10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳ تندیس معلم در دلیجان رونمایی شد
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
کد خبر: 98916
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

حماسه های پنجم مرداد نشان از صدق حضور مردم اراک در همه صحنه‌های دفاع مقدس است

سرهنگ کریمی گفت: تبیین حماسه های پنجم مرداد نشان دهنده صدق حضور مردم اراک در دفاع مقدس است که باید به خوبی تبیین شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در نشست ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با موضوع گرامیداشت روز پنجم مرداد اراک اظهار کرد: موفقیت ها و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی به برکت بهره گیری از تجربیات ارزشمند دفاع مقدس رقم خورده و لازمه موفقیت و پیشرفت در گام دوم انقلاب استفاده از گنج دفاع مقدس است.

وی افزود: پیروزی ها و افتخار آفرینی جبهه مقاومت در جهان اسلام به تاسی از دفاع مقدس رقم خورده و به برکت مجاهدت های ۴۳ ساله در انقلاب اسلامی امروز ایران ام القری جهان اسلام است.

سرهنگ کریمی بیان کرد: انتقال تجربیات و بهره گیری از گنج دفاع مقدس در همه بخش ها از ضرورت های مهم کشور است و اهمیت بسیاری دارد و راه اندازی گفتمان کنگره های شهدا در همت استان ها یکی از روش های این مسئله بود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه استان مرکزی در برگزاری کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید موفق عمل کرد و بعد از کسب رتبه برتر در برنامه های گام اول کلیه فعالیت ها در گام دوم ادامه پیدا کرد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه برگزاری اجلاسیه های تخصصی در گام دوم انقلاب در سالجاری در دستور کار قرار گرفته ، گفت: خوشبختانه کارگروه های ستاد کنگره اهتمام ویژه ای در این خصوص دارند و از ابتدای سالجاری تاکنون اجلاسیه های تعاون و دومین اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر برگزار شده و اجلاسیه شهدای پنجم مرداد به زودی در سالن پنجم مرداد اراک برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: اجلاسیه شهدای پنجم مرداد اراک فرصتی مناسب برای تبیین نقش مردم اراک و روایت حماسه های پنجم مرداد است و تبیین حماسه های پنجم مرداد نشان دهنده صدق حضور مردم اراک در دفاع مقدس است که باید به خوبی تبیین شود و لذا برنامه های تبیینی و تکریمی این اجلاسیه تا پایان سالجاری ادامه خواهند داشت.

سرهنگ کریمی ادامه داد: تبیین نقش مردم اراک در دفاع مقدس و بازخوانی نقش اماکن مهم و اثرگذار در اراک یکی از مهمترین برنامه های کنگره بوده که طرح شهید مجید ایزد پناه در قالب دو واحد درسی برای ۶۰ هزار دانشجوی استان از مصادیق این کار بوده است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین راه اندازی اردوهای هفت اقلیم از دیگر برنامه های خلاقانه برای جوانان و دانشجویان است که با توجه به کاهش شیوع بیماری آغاز شده است.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار