مدیران مدارس با قراردادهای توافقی به افزایش نرخ سرویس ها دامن می زنند/ سامانه سپند راهکار مدیریت حمل و نقل دانش آموزی ۱۲ کارگاه اشتغالزایی در امامزادگان استان مرکزی راه‌اندازی شد 220هزار موقوفه در کشور شناسایی شده است/ضرورت فعالیت مؤثر جامعه قرآنی در فضای مجازی ترابی برای شادی گل برنامه داشت/ لوکادیا رسما پنالتی زن اول پرسپولیس شد با ایران قوی مخالف اند/تنگنای شدید اجاره بها/سفره خزر 10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳ تندیس معلم در دلیجان رونمایی شد
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵
کد خبر: 98894
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷
رئیس ستاد احیای امر غدیر استان مرکزی:

کودکان و بانوان دو مخاطب اصلی رویداد فرهنگی غدیر هستند/اجرای نمایش میدانی «آیینه در آیینه» در اراک

عزیزی گفت: بیش از ۴۰ مجموعه فرهنگی برای برگزاری رویداد فرهنگی و نمایشی غدیر در شهر اراک نقش‌آفرینی و مشارکت فعال دارند و نمایش میدانی "آیینه در آیینه" که در فضایی به وسعت ۱۶۰۰ متر خاک‌ریزی انجام‌شده و یک دکور ساخته‌شده با مدت ده شب نمایش میدانی برگزار می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی عزیزی رئیس ستاد احیای امر غدیر استان مرکزی در نشست خبری گفت: ستاد احیای امر غدیر در سال گذشته برای بزرگداشت غدیر و ترویج و توسعه فرهنگ غدیر و ولایتمداری در اراک راه‌اندازی شد و در سال گذشته بیش از ۸۰ هزار نفر از برنامه‌های دهه غدیر بازدید داشتند.

عزیزی اظهار کرد: امسال با هم‌افزایی و مشارکت همه‌جانبه در شهر اراک و مساعدت‌های سپاه روح‌الله استان مرکزی سعی داریم یک دهه جشن به مناسبت عید سعید غدیر در مجموعه ورزشی امام خمینی(ره) در اراک برگزار کنیم.

وی ادامه داد: شروع برنامه دهه غدیر در شهر اراک از امروز ۲۲ تیرماه لغایت ۳۱ تیر از ساعت ۱۹ الی ۲۱ در قالب فعالیت مواکب انجام می‌شود و بعد از نمازمغرب و عشا نیز نمایش میدانی نیز برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد احیای امر غدیر استان مرکزی بیان کرد: به دنبال این هستیم واقعه غدیر و فرهنگ نجات‌بخش غدیر را برای مردم شهر اراک به‌عنوان یک هویت حاکم و طنین‌انداز کنیم و برگزاری یک دهه جشن در ایام غدیر در کمتر جای اتفاق می‌افتد و قطعاً با برگزاری این رویداد فرهنگی بار دیگر یک افتخار بزرگ برای مردم شهر اراک ثبت خواهیم کرد.

عزیزی یادآور شد: متأسفانه در ارائه روش‌ها و راه‌های شادی جامعه به نام اهل‌بیت(ع) کم‌کاری کردیم و امیدواریم با برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی در معرفی و تبیین سیره اهل‌بیت(ع) و خصوصاً فرهنگ غدیر اتفاقات بزرگی رقم بزنیم.

وی یادآور شد: بیش از ۴۰ مجموعه فرهنگی برای برگزاری رویداد فرهنگی و نمایشی غدیر در شهر اراک نقش‌آفرینی و مشارکت فعال دارند و نمایش میدانی "آیینه در آیینه" که در فضایی به وسعت ۱۶۰۰ متر خاک‌ریزی انجام‌شده و یک دکور ساخته شده با مدت ده شب نمایش میدانی برگزار می شود.

رئیس ستاد احیای امر غدیر استان مرکزی گفت: ستاد احیای امر غدیر یک مجموعه مردمی است و در این دهه به دنبال برگزاری یک رویداد فرهنگی با محوریت مواکب فرهنگی و پذیرایی و نمایش میدانی انجام می شود و سعی داریم با استفاده از مواکب برشی از فضای معنوی حاکم در پیاده روی اربعین حسینی را در اراک نمایش دهیم.

عزیزی ادامه داد: کودکان و بانوان دو مخاطب اصلی رویداد فرهنگی غدیر هستند و برنامه های فرهنگی متنوعی برای این دو قشر مهم در دستور کار داریم.

وی افزود: به دنبال تأسیس عیدگاه در شهر اراک هستیم و با این کار مهم برای برگزاری نمایش های فرهنگی در مناسبت های مختلف اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

رئیس ستاد احیای امر غدیر استان مرکزی گفت: شعار محوری رویداد بزرگ فرهنگی غدیر در اراک "غدیر عهدی با مهدی(عج)" است و کلیه برنامه‌ها در این راستا برنامه‌ریزی و اجرا خواهند شد و تولیدات محتوایی و رسانه‌ای در این خصوص پیش‌بینی‌شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار