جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک  استان مرکزی، رتبه نخست در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور برنامه جامع و راهبردی در حوزه روستاها با جدیت پیگیری شود افزایش ۴۱ درصدی نرخ كرايه تاكسي در اراك+نرخ نامه جدید گفتمان مسئله محوریِ نتیجه گرا را در سال جاری تقویت خواهیم کرد پیش بینی وزش باد، رگبار و رعد و برق تا روز سه‌شنبه در استان مرکزی جزء خوانی قرآن کریم در ماه رمضان در خنداب
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱
کد خبر: 98772
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲
مدیرعامل شرکت تعاونی گاوداران گوشتی اراک مطرح کرد:

انباشت شدید دام در استان مرکزی/خرید تضمینی دام و صدور مجوز صادرات راهکار برون رفت از مشکلات است

وحیدی فر با تأکید بر اینکه هم‌اکنون با انباشت شدید دام در استان مرکزی اعم از سبک و سنگین مواجه هستیم اظهار کرد: شرکت پشتیبانی امور دام بایستی به این مسئله ورود کند و خرید تضمینی دام را هر چه سریع‌تر آغاز و از طرفی اجازه صادرات دام را هم صادر کند.

وحیدی فر مدیرعامل شرکت تعاونی گاوداران گوشتی اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به آخرین وضعیت صنعت دامداری در استان و شهر اراک گفت: استان مرکزی رتبه سوم تولید گوشت قرمز در کشور را دارد که با طرح اصلاح یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی و خشکسالی سال های گذشته صنعت دامپروری را با مشکلاتی مواجه شده است.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون با انباشت شدید دام در استان مرکزی اعم از سبک و سنگین مواجه هستیم اظهار کرد: شرکت پشتیبانی امور دام بایستی به این مسئله ورود کند و خرید تضمینی دام را هر چه سریع تر آغاز و از طرفی اجازه صادرات دام را هم  صادر کند.

وحیدی فر با اشاره به اینکه متأسفانه مردم قدرت خرید ندارند و در فصل گرما بیماری دام تشدید می شود و نگه داری دام مقرون به صرفه نیست افزود: از طرفی قیمت نهاده های دامی به شدت افزایش یافته است و اگر شرایط به همین منوال باشد نگه داری دام سنگین به نوعی غیر ممکن و سخت شده است.

وی ادامه داد: امروز نگه داری دام ۷۰ هزار تومان برای مالک آن ضرر دارد و یعنی یک دامداری با یکصد رأس دام روزی ۷ میلیون و ماهیانه ۲۱۰ میلیون تومان ضرر می دهد.

مدیرعامل شرکت تعاونی گاوداران گوشتی اراک با تأکید بر اینکه تولید در شرایط امروز نیازمند حمایت جدی است، گفت: دولت باید در این مسئله اقدام جدی داشته باشد چراکه هم با خشکسالی مواجه هستیم و از طرفی سطح آب های زیر زمینی کاهش پیدا کرده و تحریم ها از یک سو و جنگ روسیه و اوکراین نیز اثرات خود را گذاشته است که می طلب دولت از صنعت دامداری بیشتر حمایت کند.

وی افزود: همچنین شاهد افزایش قیمت جهانی نهاده های دامی هستیم و این مسئله اثرات خود را گذاشته و از سوی دیگر قدرت خرید مصرف کننده به شدت کاهش پیدا کرده و ضمن اینکه قیمت دارو ، درمان و قوانین دست و پا گیر اداری نیز بی تأثیر بر مشکلات دامداران نبوده است.

وحیدی فر با اشاره به نزدیک بودن سفر هیئت دولت به استان مرکزی گفت: انتظار داریم در آستانه سفر ریاست جمهور به استان حمایت از صنعت دامپروری بیش از گذشته باشد و دستور خرید دام مازاد صادر شود و شرکت پشتیبانی خرید داشته باشد و صادرات دام آزاد شود و از سوی دیگر وام ها امهال شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار