جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک  استان مرکزی، رتبه نخست در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور برنامه جامع و راهبردی در حوزه روستاها با جدیت پیگیری شود افزایش ۴۱ درصدی نرخ كرايه تاكسي در اراك+نرخ نامه جدید گفتمان مسئله محوریِ نتیجه گرا را در سال جاری تقویت خواهیم کرد پیش بینی وزش باد، رگبار و رعد و برق تا روز سه‌شنبه در استان مرکزی جزء خوانی قرآن کریم در ماه رمضان در خنداب
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰
کد خبر: 98647
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸
اختصاصی| سرپرست پشتیبانی امور دام استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب مطرح کرد

ورود وزارت جهاد کشاورزی برای تعیین قیمت خرید تضمینی دام زنده/ صادرات بهترین راهکار برای حمایت از دامداران است

صالحی گفت: به دلیل اختلاف‌نظرهای که بین سیستم دولت (پشتیبانی امور دام) و اتحادیه دامداران برای تعیین قیمت خرید تضمینی دام در کشور وجود دارد احتمال وزیر جهاد کشاورزی قیمت‌های خرید تضمینی دام زنده را در روزهای اخیر اعلام خواهد کرد که قیمت‌ها بین 93 تا 95 هزار تومان خواهد بود.

عباس صالحی سرپرست پشتیبانی امور دام استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص آخرین اخبار از خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی گفت: پیرو دستور رئیس‌جمهور و تأکید وزارت جهاد کشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام کشور مکلف به خرید تضمینی دام سبک و سنگین از دامداران شد.

صالحی اظهار کرد: بر اساس تصمیمات گرفته‌شده، قرار بر این بود که قیمت‌گذاری توسط کمیته‌های استانی انجام شود در این راستا از چند روز گذشته جلسه‌ای را با حضور نماینده دامداران، اتحادیه دامداران، شرکت‌های بسته‌بندی و سردخانه داران گوشت منجمد برای تعیین قیمت دام زنده در استان برگزار کردیم.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که برگزار شد شرکت پشتیبانی امور استان قیمت 93 هزار تومان را برای هر کیلوگرم دام زنده پیشنهاد داد که اتحادیه دامداران این قیمت پیشنهادی را قبول نکرده‌اند.

سرپرست پشتیبانی امور دام استان مرکزی بیان کرد: در جلسه‌ای که اتحادیه دامداران با نماینده دامداران بین خودشان تشکیل دادن مجدد قیمت تعیین‌شده شرکت پشتیبانی امور دام استان را نپذیرفتند و دستور دادن صورت‌جلسه‌ای را برای اتحادیه دامداران در خصوص قیمت پیشنهادی خرید دام زنده برای اتحادیه ارسال نکنیم .

صالحی اظهار کرد: قیمتی که در حال حاضر از دامداران خریداری می‌شود بر اساس کیفیت بین 73 هزار تا 80 هزار تومان برای هر کیلوگرم دام زنده در استان است که قیمت پیشنهادی شرکت پشتیبانی در این شرایط مناسب است هر چند با قیمت تمام‌شده فاصله دارد ولی باید این موضوع را هم در نظر داشت که بازار کشش قیمت‌های تمام‌شده را ندارد.

وی اضافه کرد: البته 15 روز پیش اتحادیه سراسری دامداران کشوری قیمت 130 هزار تومان را برای خرید هر کیلوگرم دام زنده به اتحادیه دامداران استان‌ها ارسال کرده بود.

صالحی ادامه داد: در حال حاضر در سه استان کشور کار خرید تضمینی دام زنده آغازشده است و با توجه به اختلافی که بین سیستم دولتی(پشتیبانی امور دام) و اتحادیه دامداران وجود دارد مابقی استان‌ها هنوز به جمع‌بندی برای خرید دام زنده نرسیده‌اند.

سرپرست پشتیبانی امور دام استان مرکزی گفت: به دلیل اختلاف‌نظرهای که بین سیستم دولت (پشتیبانی امور دام) و اتحادیه دامداران برای تعیین قیمت خرید تضمینی دام در کشور وجود دارد احتمال وزیر جهاد کشاورزی قیمت‌های خرید تضمینی دام زنده را در روزهای اخیر اعلام خواهد کرد که قیمت‌ها بین 93 تا 95 هزار تومان خواهد بود.

وی صادرات دام را بهترین راهکار برای حمایت از دامداران عنوان کرد و گفت: اثر خرید تضمینی دام یک‌دهم صادرات دام هم نمی‌شود مضاف بر اینکه الآن هم قاچاق دام را هم داریم با آزاد شدن صادرات علاوه بر اینکه برای دولت درآمدزایی دارد به نفع دامدار هم خواهد بود.

صالحی افزود: در صورتی که اتحادیه های دامداران مقاومت کنند و قیمت‌های پیشنهادی را قبول نکنند تصمیماتی گرفته خواهد شد که خیلی به سود دامداران نباشد.

سرپرست پشتیبانی امور دام استان مرکزی خاطرنشان کرد: البته اعتقادداریم که دام مازاد نداریم بلکه قدرت خرید مردم پایین آمده است و همین موضوع مشکلاتی را برای دامداران به وجود آورده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار