مراسم عزاداری حضرت زهرا(س)  در مصلای  اراک جام جهانی 2022| 8 تیم برتر مشخص شدند/ نبرد 5 اروپایی، یک آفریقایی و 2 تیم از آمریکای جنوبی سینماهای کشور پنج‌شنبه تعطیل است سلبریتی ها این بار هم باختند/ چرا از کف میدان روایت نکردید؟ بازار داغ کسب و کار در روزهای سرد پاییز/ کسبه استان مرکزی مشغول کارند+فیلم دانشجویان موتور حرکت استقلال‌طلبانه و ضد استعماری هستند آرامستان اراک پنجشنبه ۱۷ آذرماه تعطیل است برخورد قاطع با برهم زنندگان امنیت انتظار مردم از مسئولین است توضیحات تکمیلی درباره تقاضای تولیدکنندگان از مردم برای ذخیره مرغ/ سود حمایت از تولیدکنندگان در نهایت به مردم باز خواهد گشت سلطان گواهینامه ایران کیست؟+ جزئیات
پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۹
کد خبر: 98624
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵
امام‌جمعه اراک:

امربه‌معروف و نهی از منکر و تقویت عفاف و حجاب در جامعه نیاز به گفتمان سازی دارد

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر و تقویت عفاف و حجاب در جامعه نیاز به فرهنگ‌سازی و گفتمان سازی دارد و فعالیت‌های غیرمستقیم و خلاقانه می‌تواند اثرگذاری مطلوب داشته باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در نشست ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان مرکزی گفت: دشمنان از سال‌های گذشته به دنبال هویت زدایی از انقلاب اسلامی هستند و در این راستا جنگ ترکیبی و شناختی را در دستور کار قرار داده‌اند و تخریب اعتقادات و زیر سؤال بردن عفاف و حجاب یکی از اهداف شیطانی دشمنان است که باید در این خصوص هوشیارانه عمل کرد.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر و تقویت عفاف و حجاب در جامعه نیاز به فرهنگ‌سازی و گفتمان سازی دارد و فعالیت‌های غیرمستقیم و خلاقانه می‌تواند اثرگذاری مطلوب داشته باشد.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های استان و توجه اعضای ستاد به وظایف خود در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر یک ضرورت مهم است و کار در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر نیاز به حساسیت و دقت نظر دارد و بیش از هرزمانی نیازمند هم‌افزایی و وحدت هستیم.

امام‌جمعه اراک بیان کرد: جدیت در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌ها، خلاقیت و نشاط و شادابی در برنامه‌ها از ضرورت‌های دیگر کار در امربه‌معروف و نهی از منکر است و برنامه‌ها باید قابلیت عملیاتی شدن و اثرگذار بودن داشته باشند و همچنین کلیه دستگاه‌ها در اجرای برنامه‌ها پیوست امربه‌معروف را جدی بگیرند.

دری نجف‌آبادی یادآور شد: بیماری کرونا الگوهای موفقی در جامعه ارائه کرد که یکی از آنها بسیج عمومی برای رفع مشکلات بود و امروز باید بسیج عمومی در حوزه امربه‌معروف جدی گرفته شود چراکه بسیج عمومی برای مقابله با ناهنجاری‌ها و تقویت عفاف و حجاب در جامعه ضرورت مهم است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: جهاد تبیین در مقابله با توطئه‌های دشمن در جنگ روانی مهم‌ترین راهکار است و با پای‌کار آوردن همه ظرفیت‌ها در این خصوص قطعاً توطئه‌های دشمنان با شکست جدی مواجه خواهد شد.

وی گفت: حمایت از آمرین امربه‌معروف و نهی از منکر توسط دستگاه قضایی یک ضرورت مهم است و همه در فرهنگ‌سازی امربه‌معروف رسالت سنگینی بر عهده‌دارند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های بانوان، دانشگاهیان، حوزه‌ها و فعالین مردمی در حوزه امربه‌معروف جدی گرفته شود و تشکیل یک شبکه عظیم فرهنگی در حوزه امربه‌معروف با حضور اقشار مختلف مردم برکات فراوانی خواهد داشت.

امام‌جمعه اراک بیان کرد:رویکرد امربه‌معروف برای جوانان و آحاد مردم باید دعوت به خیر، خوبی‌ها، هدایت و ترویج اخلاق اسلامی باشد و نباید با جملات تند در این خصوص اقدامات ضد فرهنگی انجام داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: حمایت از کارگاه‌های تولید لباس و پوشاک اسلامی موردتوجه همه دستگاه‌ها باشد و آموزش و تسهیل زیرساخت‌ها در این خصوص یک ضرورت مهم است.

وی ادامه داد: استان مرکزی به دلیل وجود قرار گرفتن در شریان‌های اصلی و ترددهای زیاد آسیب‌های زیادی در حوزه قاچاق کالا و خصوصاً پوشاک به آن وارد شده و باید با قاچاق پوشاک و لباس های نامتعارف با جدیت برخورد شود.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: فضای عمومی استان مرکزی باید با نشاط و بالنده به سمت تحقق اهداف انقلاب و طنین انداز شدن ارزش های اسلامی در همه بخش ها باشد و مناسبت های پیش رو قطعا ظرفیتی مناسب در این راستا است که باید ازآنها به خوبی استفاده کرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار