تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی اصحاب رسانه در تحقق جهاد تبیین وظیفه سنگینی بر عهده دارند 10 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی خنداب پرداخت شد ملتی که خود، دشمن و زمانش را بشناسد مقتدر است/ رسانه‌ها در خط مقدم جهاد تبیین‌اند بزرگ‌ترین ائتلاف رسانه‌ای دنیا علیه جمهوری اسلامی شکل‌گرفته است رسانه‌ها محور شکوفایی و توسعه کشور قلمداد می‌شوند
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹
کد خبر: 98620
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

ایران در دور جدید مذاکرات به‌دنبال ضمانت اجرایی و لغو تحریم‌هاست

حجت‌الاسلام سلیمی گفت: جمهوری اسلامی در مذاکرات هم به دنبال رفع تحریم‌ها است و هم تضمین می‌خواهد و باید منافع اقتصادی ملت ایران در مذاکرات تأمین شود.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به روند مذاکرات ایران در دوحه و زیاده‌خواهی‌های آمریکائی‌ها گفت: مذاکرات باید منجر به یک دستاورد اقتصادی برای جمهوری اسلامی شود و اگر قرار باشد مذاکراتی صورت بگیرد و هیچ منفعت اقتصادی برای مردم نداشته باشد و یعنی تحریم‌ها باقی بمانند و حتی روز به روز زیادتر هم شوند پس مذاکرات بی معنی خواهد بود.

وی افزود: در دور قبلی مذاکرات، ترامپ از معاهده برجام خارج شد و هیچ هزینه ای هم نداد و تضمینی هم برای اینکه آمریکائی ها در چارچوب برجام باقی بمانند و به تعهدات عمل کنند نبود و امروز این نکته مهم وجود دارد که چه تضمینی وجود دارد آمریکائی ها این بار به تعهدات خود عمل کنند و قطعاً جمهوری اسلامی تضمین محکم می خواهد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس تأکید کرد: تضمین ملموس، عینی، قطعی و محکم خواسته جمهوری اسلامی از طرف های غربی است و باید این مسئله دارای ساز وکار مشخصی باشد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی یک سری خطوط قرمز دارد و قطعاً باید رعایت شود و با هیچ کس در این خصوص تعارف ندارد، گفت: تخطی از خطوط قرمز تخطی از منافع ملی است و به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

سلیمی ادامه داد: روشن است که جمهوری اسلامی به هیچ عنوان از منافع ملی خود کوتاه نمی آید و طرف های غربی باید به خواسته های ایران احترام بگذارند.

وی با اشاره به توطئه های آمریکای ها علیه ملت ایران بیان کرد: آمریکائی ها از ابتدای تشکیل انقلاب اسلامی علیه ملت ایران تحریم اعمال کرده اند و این نشان دهنده این است آنها با اصل نظام اسلامی مشکل دارند و خودشان هم بارها به این مسئله اعتراف کرده اند و این نشان از دشمنی آنها با ملت ایران است.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران برای امروز و دیروز نیست بلکه بیش از ۴۳ سال آمریکایی ها و حامیان صهیونیستی آنها علیه ایران و منافع ملی دشمنی می کنند و ذات آمریکایی ها دشمنی با ملت ایران است و آنها با هر اراده ای که مغایر با خواسته های آنها باشد مقابله و مخالفت می کنند.

وی تأکید کرد: ملت ایران با انقلاب اسلامی مسیر استقلال، آزادی جمهوری اسلامی را انتخاب کرده و هرگز از راه و مسیر خود کوتاه نمی آید و زیر بار ظلم و ستم دشمنان نخواهد رفت.

سلیمی اضافه کرد: امروز صهیونیست‌ها و برخی از کشورهای دیگر در روند مذاکرات سنگ اندازی می کنند و اینها باید بدانند ملت ایران زیر بار ظلم و ستم و فشارهای آنها نخواهد رفت.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی در مذاکرات هم به دنبال رفع تحریم ها است و هم تضمین می خواهد و باید منافع اقتصادی ملت ایران در مذاکرات دیده شود.

خبرنگار محسن رضایی

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار