مراسم عزاداری حضرت زهرا(س)  در مصلای  اراک جام جهانی 2022| 8 تیم برتر مشخص شدند/ نبرد 5 اروپایی، یک آفریقایی و 2 تیم از آمریکای جنوبی سینماهای کشور پنج‌شنبه تعطیل است سلبریتی ها این بار هم باختند/ چرا از کف میدان روایت نکردید؟ بازار داغ کسب و کار در روزهای سرد پاییز/ کسبه استان مرکزی مشغول کارند+فیلم دانشجویان موتور حرکت استقلال‌طلبانه و ضد استعماری هستند آرامستان اراک پنجشنبه ۱۷ آذرماه تعطیل است برخورد قاطع با برهم زنندگان امنیت انتظار مردم از مسئولین است توضیحات تکمیلی درباره تقاضای تولیدکنندگان از مردم برای ذخیره مرغ/ سود حمایت از تولیدکنندگان در نهایت به مردم باز خواهد گشت سلطان گواهینامه ایران کیست؟+ جزئیات
پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۷
کد خبر: 98606
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۲
گزارش تصویری/

تجمع مطالبه گران بهبود وضعیت عفاف و حجاب در اراک

جمعه ۱۰تیرماه همزمان با سالروز ازدواج امیرالمؤمنین علیه‌السلام و حضرت زهرا سلام‌الله علیها به عنوان یکی از الگوهای خانواده اسلامی، تجمع صیانت از امنیت خانواده و مطالبه گری از دستگاه‌های متولی حفظ حیا و عفاف و حریم خانواده در پیاده راه امیرکبیر اراک برگزار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ جمعه ۱۰تیرماه همزمان با سالروز ازدواج امیرالمؤمنین علیه‌السلام و حضرت زهرا سلام‌الله علیها به عنوان یکی از الگوهای خانواده اسلامی، تجمع صیانت از امنیت خانواده و مطالبه گری از دستگاه‌های متولی حفظ حیا و عفاف و حریم خانواده در پیاده راه امیرکبیر اراک برگزار شد.

در پایان این تجمع که با استقبال خانواده‌ها و بانوان دغدغه مند حوزه خانواده و عفاف و حجاب برپا شد بیانیه‌ای ۷ بندی قرائت گردید که با تکبیر حاضرین مورد تائید قرار گرفت.

از مهم‌ترین بندهای این بیانیه می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

ضمن اعلام‌خطر به مسئولان و خانواده‌ها درباره برنامه دشمنان برای حیا زدایی و از بین بردن حریم خانواده ، خواستار برنامه‌های فوری و بلندمدت در این خصوص توسط ارگان‌های ذی‌ربط هستیم .

از دستگاه‌های متولی تولید و توزیع پوشاک، اعم از اداره صمت، اقتصاد و دارایی ، اصناف خواستاریم ضمن ارزان‌سازی پوشاک اسلامی بر روند توزیع پوشاک نامناسب، نظارت جدی داشته باشند.

همچنین از دستگاه‌های متولی ازدواج جوانان اعم از اداره ورزش و جوانان ، راه و شهرسازی و سایر ارگان‌های متولی، خواستار تسهیل روند ازدواج آسان جوانان و مسکن آنان هستیم.

از سازمان تبلیغات، ارشاد،  شهرداری، آموزش وپرورش و مراکز آموزش عالی  نیز  خواستاریم نسبت به آموزش، تبلیغات و فرهنگ سازی حیا ، عفاف و حجاب در سطح شهر و مراکز عمومی اقدام نمایند.

در این بیانیه شرکت کنندگان حمایت خود را از قوه قضاییه و نیروی انتظامی جهت برخورد با هنجارشکنان ابراز داشتند.

در پایان این مراسم، شرکت کنندگان  حضور پرشور در تجمع ۲۱ تیر ماه را یادآوری نموده و خواستار پیگیری مطالبات خود شدند.

captcha
آخرین اخبار