سه اقدام دولت برای کاهش قیمت کالاهای اساسی/قیمت برنج کاهش یافت رونمایی سامانه جدید درخواست بازبینی دهک بندی خانوارها کلیات متن مذاکرات هسته‌ای توسط مسئولان کشور پذیرفته شده است/ برداشتن تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی کشور؛ هدف اصلی مذاکرات دولت سیزدهم در یکسال گذشته موفقیت های خوبی را رقم زد/ آمریکایی ها در برجام نقض عهد کردند و باید به تعهداتشان عمل کنند قوی شدن در همه ابعاد منطق انقلاب است/ ارائه یک میلیون نفر خدمات بهداشتی و درمانی در سال توسط مراکز درمانی سپاه در استان مرکزی دشمن تمام توان مادی و معنوی خود را متمرکز کرده تا امید را از ملت ایران بگیرد/ در جنگ ترکیبی بیشترین توان باید در جهاد تبیین باشد لایحه جامع انتخابات به مجلس ارسال می‌شود بیمه ناباروری همگانی شد رقابت ۲۶۶ شرکت کننده در مسابقات استانی قرآن آغاز شد/تجلیل از برگزیدگان در دهه وقف  آیین بزرگداشت روز خبرنگار
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۱
کد خبر: 98595
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۴
کارشناس فرهنگی:

نهضت کاهش تشریفات ازدواج راه اندازی شود

کارشناس فرهنگی گفت: برای تسهیل در ازدواج جوانان باید نهضتی در راستای کاهش تشریفات ازدواج ایجاد شود و کاهش تشریفات ازدواج باید در بین جوانان و خانواده های ایرانی فرهنگ سازی شود.

به گزارش دیار آفتاب ؛ انواری، کارشناس فرهنگی در گفتگو با فراهان خبر گفت: در قرآن کریم، در آیات بسیاری به ازدواج اشاره شده است و قرآن به مؤمنین دستور می‌دهد زنان و مردان را به همسری یکدیگر درآورید و نگذارید زنان و مردان مجرد باقی بمانند.

وی افزود: اما با توجه به همه تأکیدات و ضرورت های فردی و اجتماعی برای ازدواج، امروز، شاهد افزایش میانگین سن ازدواج در میان جوانان و معضلی به نام کاهش میزان ازدواج در کشور هستیم.

انوری اظهارکرد: امروزه با رواج آداب و رسوم غلط، انجام امر مقدس ازدواج در جامعه ایران اسلامی یک امر دست نیافتنی شده است.

کارشناس فرهنگی گفت: برای تسهیل در ازدواج جوانان باید نهضتی در راستای کاهش تشریفات ازدواج ایجاد شود و کاهش تشریفات ازدواج باید در بین جوانان و خانواده های ایرانی فرهنگ سازی شود.

وی افزود: برگزاری مراسم عروسی و عقد با هزینه‌های گزاف ، مهریه‌های سنگین، توقع تامین خانه ، خودرو و جهیزیه تمام عیار برای تشکیل زندگی اولیه را برای جوانان دشوار کرده است.

انوری اظهارکرد: جوانان نباید انتظار داشته باشند همه این اسباب و وسایل در ابتدای زندگی برایشان فراهم شود بلکه باید با تلاش در طول زندگی بتوانند این ها را فراهم کنند.

کارشناس فرهنگی گفت: متاسفانه شاهد پررنگ شدن این تشریفات هستیم و لازم است جوانان و خانواده‌ها برای شکل‌گیری سنت پسندیده ازدواج از تجمل‌گرایی و تشریفات پرهیز کنند.

وی افزود: رهبری معظم انقلاب هم به همه مردم در سراسر کشور توصیه می کند که ازدواج ها را آسان کنند. با این همه چشم و هم چشمی و تشریفات در ازدواج، حسرت ازدواج بر دل بسیاری از جوانان می ماند.

انوری خاطرنشان کرد:در شرایط اقتصادی کنونی باید فرهنگ ساده زیستی و قناعت را گسترش داد و از تشریفاتی که مانع ازدواج می شوند، جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار