مراسم عزاداری حضرت زهرا(س)  در مصلای  اراک جام جهانی 2022| 8 تیم برتر مشخص شدند/ نبرد 5 اروپایی، یک آفریقایی و 2 تیم از آمریکای جنوبی سینماهای کشور پنج‌شنبه تعطیل است سلبریتی ها این بار هم باختند/ چرا از کف میدان روایت نکردید؟ بازار داغ کسب و کار در روزهای سرد پاییز/ کسبه استان مرکزی مشغول کارند+فیلم دانشجویان موتور حرکت استقلال‌طلبانه و ضد استعماری هستند آرامستان اراک پنجشنبه ۱۷ آذرماه تعطیل است برخورد قاطع با برهم زنندگان امنیت انتظار مردم از مسئولین است توضیحات تکمیلی درباره تقاضای تولیدکنندگان از مردم برای ذخیره مرغ/ سود حمایت از تولیدکنندگان در نهایت به مردم باز خواهد گشت سلطان گواهینامه ایران کیست؟+ جزئیات
پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۸
کد خبر: 98588
تاریخ انتشار: ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹
آیت الله دری نجف آبادی:

زکات ارائه یک الگوی عزت آفرین از جامعه اسلامی است/امیدآفرینی در جامعه اولویت مهم کشور است

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه زکات ارائه یک الگوی عزت آفرین از جامعه اسلامی است گفت: در نظام اسلامی که شجره دفاع از حق و ولایت فقیه در آن حاکم است زکات باید اولویت مردم باشد و اسلام طلایه دار زکات و حمایت از مظلومین است.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در همایش زکات در سالن پیامبر اعظم استانداری مرکزی ضمن تسلیت شهادت امام جواد الائمه(ع) اظهار کرد: امام جواد(ع) الگوی جهاد فی سبیل الله برای مسلمانان است و اوج فعالیت های مسلمانان در زمان ایشان رقم خورده و امروز باید بیشتر از سیره و زندگی حکیمانه ایشان بهره ببریم.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه زکات گامی بلند در حمایت از نیازمندان و در راستای تحقق عدالت و مبارزه با فقر و تنگدستی است اظهار داشت: ترویج و توسعه فرهنگ زکات اولویت مهم جامعه است و همه مردم باید در این اقدام خداپسندانه مشارکت داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه زکات ارائه یک الگوی عزت آفرین از جامعه اسلامی است ادامه داد: در نظام اسلامی که شجره دفاع از حق و ولایت فقیه در آن حاکم است زکات باید اولویت مردم باشد و اسلام طلایه دار زکات و حمایت از مظلومین است.

انان جمعه اراک بیان کرد: امام خمینی(ره) با تشکیل انقلاب اسلامی کارآمدی اسلام را ثابت کرد و امروز اقتصاد مبتنی بر اسلام ناب محمدی باید در کشور تحقق پیدا کند، رویکرد اسلام حمایت از نیازمندان و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: اسلام برای مبارزه با فقر هزاران راهکار عملیاتی دارد و باید مراکز علمی و تحقیقاتی در راستای عملیاتی نمودن راهکارهای اسلام در اقتصاد فعالیت داشته باشند و گام های بلندی بردارند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: امیدآفرینی در جامعه اولویت مهم کشور است و ملت ایران با امید و توکل بر خدا خرمشهرهای پیش رو آزاد خواهد کرد.

وی ادامه داد: الگوی اسلام ناب محمدی باید در همه بخش های جامعه تحقق پیدا کند و اسلام در حوزه اقتصاد کارآمد است و اقتصاد مقاومتی گوهری ناب برای حل مشکلات جامعه و تحقق اقتصاد مردمی است که باید در کشور عملیاتی شود.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: بی تفاوتی نسبت به رفاه عمومی جامعه و معیشت نیازمندان در مرام مکتب اسلام و انقلاب نیست و ما در قبال این مهم رسالتی بسیار سنگین داریم و برقراری عدالت در همه بخش های جامعه وظیفه همه مسئولین است و دولت انقلابی و مردمی سیزدهم باید در این راستا گام های بلندی بردارد.

امام جمعه اراک بیان کرد: آرمان بزرگ انقلاب اسلامی تحقق عدالت در همه بخش های جامعه است و دولت باید در این راستا حرکت کند و مردم باید در میدان عمل تحقق عدالت را مشاهده کنند.

وی یادآور شد: ملت ایران در طول بیماری کرونا با اقدامات مومنانه خوش درخشید و مردم با حضور میدانی خود برای رفع تهدیدات الگوهای موفقی به دنیا ارائه کردند.

امام جمعه اراک افزود: به برکت تفکر مقام معظم رهبری و راه اندازی نهضت کمک مومنانه فرهنگ احسان و نیکوکاری بار دیگر در کشور احیا شد و سفره های احسان و ایثار و ازخودگذشتگی به طور گسترده در جامعه تحقق پیدا کرد و با برنامه های هدفمند اقدامات اثربخشی در حمایت از نیازمندان انجام شد که البته باید استمرار داشته باشند.

وی ادامه داد: مردم سالاری دینی ویژگی برتر نظام اسلامی است و اساس حمایت از نیازمندان و رفع فقر و محرومیت نقش آفرینی مردم است و همانگونه که مردم در همه صحنه های انقلاب با حضور میدانی خود حرف اول را زدند امروز باید در میدان جهاد حمایت از مظلومین و زکات و ترویج این فرهنگ اثربخش گام های بلندی برداشته شود.

امام جمعه اراک اظهار کرد: نقش آفرینی مردم و پای کار آوردن همه ظرفیت ها لازمه حل مشکلات کشور است و البته دولت باید از اقدامات و حرکت های مردمی حمایت کند.

وی خاطرنشان کرد: وحدت، انسجام و هم افزایی در همه بخش های کشور ضرورت مهم است و ملت ایران با هدایت ها و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و حضور مقتدرانه در صحنه قله های بلند را فتح خواهد کرد.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار