مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی خبر داد

برگزاری طرح نشاط معنوی در ۳۵ امامزاده استان مرکزی

واحدی گفت: طرح نشاط معنوی همزمان با اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان و غنی سازی اوقات در ۳۵ امامزاده و بقعه متبرکه استان برگزار می شود.
کد خبر: ۹۸۵۷۴ تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲

به گزارش دیار آفتاب؛حجت الاسلام عبدالله واحدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: طرح نشاط معنوی با هدف غنی سازی اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان از اول تیرماه تا ۶ مردادماه سال جاری در اماکن متبرکه برگزار می‌شود و مخاطبان آن دانش‌آموزان رده سنی هشت تا ۱۸ سال هستند.

وی افزود: این طرح بعد از ۲ سال تعطیلی به خاطر شیوع کرونا به‌صورت حضوری در بقاع متبرکه استان مرکزی با استفاده از ظرفیت ۴ مبلغ دینی اعزامی از شهرستان‌های اراک، خمین و شازند و ۱۸ مبلغ بومی همراه با اهدای جوایز برگزار می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تصریح کرد: طرح نشاط معنوی با هدف تعمیق باورهای دینی و ترویج معارف اسلامی با استفاده هوشمندانه از ظرفیت اوقات فراغت دانش آموزان، استفاده از ابزارهای روز و روش‌های جذاب و نو، زمینه سازی تربیت نسل جوان و نوجوان جهت کادرسازی برای مدیریت بقاع متبرکه و مراکز افق، مهارت افزایی و توانمند سازی دانش آموزان اجرا می‌شود.

واحدی عنوان کرد: در طرح نشاط معنوی، کلاس‌های آموزشی معارفی شامل روخوانی، روان‌خوانی و حفظ قرآن کریم، احکام و تجوید نماز، آداب اجتماعی و شناخت فضای مجازی توسط مُبلغان و دانشجویان علوم قرآنی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی شامل مدیریت هیجان و کنترل خشم، ارتباطات مؤثر، حل مساله و تصمیم‌گیری، مدیریت استرس توسط مربیان سبک زندگی در این طرح پیش بینی شده است.

انتهای پیام/