مراسم عزاداری حضرت زهرا(س)  در مصلای  اراک جام جهانی 2022| 8 تیم برتر مشخص شدند/ نبرد 5 اروپایی، یک آفریقایی و 2 تیم از آمریکای جنوبی سینماهای کشور پنج‌شنبه تعطیل است سلبریتی ها این بار هم باختند/ چرا از کف میدان روایت نکردید؟ بازار داغ کسب و کار در روزهای سرد پاییز/ کسبه استان مرکزی مشغول کارند+فیلم دانشجویان موتور حرکت استقلال‌طلبانه و ضد استعماری هستند آرامستان اراک پنجشنبه ۱۷ آذرماه تعطیل است برخورد قاطع با برهم زنندگان امنیت انتظار مردم از مسئولین است توضیحات تکمیلی درباره تقاضای تولیدکنندگان از مردم برای ذخیره مرغ/ سود حمایت از تولیدکنندگان در نهایت به مردم باز خواهد گشت سلطان گواهینامه ایران کیست؟+ جزئیات
پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۱
کد خبر: 98572
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان مرکزی:

34 درصد از پرونده‌های قضایی استان مرکزی منجر به صلح و سازش شده

خدابخشی گفت: درحوزه صلح و سازش 23 هزار و 105 فقره پرونده معادل 34 درصد پرونده های وارده منجر به صلح شده، سال گذشته 7 فقره از پرونده های قتل به سازش انجامیده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ صمد خدابخشی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در نشست با اصحاب رسانه گفت: یکی از اهداف اصلی تاسیس شوراهای حل اختلاف گسترش فرهنگ صلح و سازش و بخشش در بین مراجعین است و پرونده بسیاری از مراجعین با ارجاع به شوراهای حل اختلاف به سازش منتهی می شود.

خدابخشی اظهار کرد: هیچگونه محدودیتی برای طرح دعاوی در شورای حل اختلاف وجود ندارد و ظرفیت عظیم مردمی و ذینفعان در زمینه صلح و سازش سبب شده بسیاری از پرونده ها وارده به شوراهای حل اختلاف منجر به صلح شود.

وی ادامه داد: در امور شوراهای حل اختلاف با توجه به سیاست های قوه قضاییه و اسناد بالادستی امور مربوط به میانجی گری و داوری به مرکز حل اختلاف واگذار شده است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در خصوص میزان پرونده های وارده به شعب شورای حل اختلاف استان سال گذشته 95 هزار و 314 فقره پرونده به شعب وارد و 95 هزار و 110 فقره مختومه و همچنین در شعب اجرای احکام 11 هزار و 979 فقره پرونده وارد و 12 هزار و 474 فقره مختومه شده است.

خدابخشی یادآور شد: درحوزه صلح و سازش 23 هزار و 105 فقره پرونده معادل 34 درصد پرونده های وارده منجر به صلح شده، سال گذشته 7 فقره از پرونده های قتل به سازش انجامیده است.

وی افزود: 94 درصد ابلاغ های صادره در شورای حل اختلاف الکترونیکی ابلاغ شده و سال گذشته 19 هزار و 748 فقره به صورت دادرسی بدون کاغذ انجام شده که این روش فواید زیادی را نیز به همراه دارد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: 74 موسسه داوری به 82 داور زیرمجموعه کانون های داوری در سطح استان فعالیت دارند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار