چه خوب شد نماد سرخابی‌ها در بورس متوقف است دستگیری فروشنده قلابی سوالات آزمون گواهینامه رانندگی  جایگاه ایران در فناوری فضایی در دنیا و منطقه برخورد ال نود با کامیون در جاده توره -بروجرد چهار کشته برجای گذاشت  حاج قاسم مرزهای مقاومت را به پشت دیوارهای اسرائیل رساند/ امروز شاهد عمق هراس رژیم صهیونیستی از جبهه مقاومت هستیم چهره‌ شهید همدانی با مزخرفات یک ورشکسته سیاسی خدشه دار نمی‌شود/ تیم مذاکره کننده، تیم معتقدی است استان مرکزی در طرح جهش تولید مسکن در کل کشور پیش رو است/ ظرف 10 روز آینده پروژه 8112 واحدی اراک سرعت می گیرد وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است داور دیدار صنعت نفت و آلومینیوم مشخص شد کارت‌های بانکی دردسرساز؛ تجمیع کارت‌ها چه زمانی انجام می‌شود؟
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲
کد خبر: 98572
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان مرکزی:

34 درصد از پرونده‌های قضایی استان مرکزی منجر به صلح و سازش شده

خدابخشی گفت: درحوزه صلح و سازش 23 هزار و 105 فقره پرونده معادل 34 درصد پرونده های وارده منجر به صلح شده، سال گذشته 7 فقره از پرونده های قتل به سازش انجامیده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ صمد خدابخشی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در نشست با اصحاب رسانه گفت: یکی از اهداف اصلی تاسیس شوراهای حل اختلاف گسترش فرهنگ صلح و سازش و بخشش در بین مراجعین است و پرونده بسیاری از مراجعین با ارجاع به شوراهای حل اختلاف به سازش منتهی می شود.

خدابخشی اظهار کرد: هیچگونه محدودیتی برای طرح دعاوی در شورای حل اختلاف وجود ندارد و ظرفیت عظیم مردمی و ذینفعان در زمینه صلح و سازش سبب شده بسیاری از پرونده ها وارده به شوراهای حل اختلاف منجر به صلح شود.

وی ادامه داد: در امور شوراهای حل اختلاف با توجه به سیاست های قوه قضاییه و اسناد بالادستی امور مربوط به میانجی گری و داوری به مرکز حل اختلاف واگذار شده است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در خصوص میزان پرونده های وارده به شعب شورای حل اختلاف استان سال گذشته 95 هزار و 314 فقره پرونده به شعب وارد و 95 هزار و 110 فقره مختومه و همچنین در شعب اجرای احکام 11 هزار و 979 فقره پرونده وارد و 12 هزار و 474 فقره مختومه شده است.

خدابخشی یادآور شد: درحوزه صلح و سازش 23 هزار و 105 فقره پرونده معادل 34 درصد پرونده های وارده منجر به صلح شده، سال گذشته 7 فقره از پرونده های قتل به سازش انجامیده است.

وی افزود: 94 درصد ابلاغ های صادره در شورای حل اختلاف الکترونیکی ابلاغ شده و سال گذشته 19 هزار و 748 فقره به صورت دادرسی بدون کاغذ انجام شده که این روش فواید زیادی را نیز به همراه دارد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: 74 موسسه داوری به 82 داور زیرمجموعه کانون های داوری در سطح استان فعالیت دارند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار