چه خوب شد نماد سرخابی‌ها در بورس متوقف است دستگیری فروشنده قلابی سوالات آزمون گواهینامه رانندگی  جایگاه ایران در فناوری فضایی در دنیا و منطقه برخورد ال نود با کامیون در جاده توره -بروجرد چهار کشته برجای گذاشت  حاج قاسم مرزهای مقاومت را به پشت دیوارهای اسرائیل رساند/ امروز شاهد عمق هراس رژیم صهیونیستی از جبهه مقاومت هستیم چهره‌ شهید همدانی با مزخرفات یک ورشکسته سیاسی خدشه دار نمی‌شود/ تیم مذاکره کننده، تیم معتقدی است استان مرکزی در طرح جهش تولید مسکن در کل کشور پیش رو است/ ظرف 10 روز آینده پروژه 8112 واحدی اراک سرعت می گیرد وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است داور دیدار صنعت نفت و آلومینیوم مشخص شد کارت‌های بانکی دردسرساز؛ تجمیع کارت‌ها چه زمانی انجام می‌شود؟
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
کد خبر: 98553
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی اعلام کرد

اهداء 186 سری جهیزیه از محل درآمد زکات استان

مؤمنی اظهار کرد: از 896 سری جهیزیه اهدایی استان مرکزی در سال گذشته 186 مورد از محل زکات هزینه و به نوعروسان نیازمند اهداء شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ مجید مؤمنی، مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در جلسه شورای زکات شهرستان فراهان گفت: استان مرکزی یک‌میلیون و 429 هزار نفر جمعیت دارد، بیش از 400 هزار خانوار، 12 شهرستان ،33 شهر ،23 بخش در این استان  وجود دارد و بیش از هزار روستا در این استان وجود دارد که از این تعداد 803 روستا مشمول پرداخت زکات هستند.

مؤمنی اظهار کرد: با لطف خداوند 786 روستا در این استان عامل زکات دارند و اقدام به جمع‌آوری زکات در این روستاها می‌کنند.

وی ادامه داد: در سال گذشته 48 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات واجب و مستحب در استان جمع‌آوری‌شده است.

 مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی افزود: در حال حاضر 1887 عامل افتخاری و همچنین روحانیون با شورای زکات استان در ترویج و جمع‌آوری زکات همکاری دارند.

مؤمنی اظهار کرد: از 896 سری جهیزیه اهدایی استان مرکزی در سال گذشته 186 مورد از محل زکات هزینه و به نوعروسان نیازمند اهداء شده است.

زکات موجب عدالت توزیعی در جامعه خواهد شد

حجت‌الاسلام یعقوبی امام‌جمعه شهرستان فراهان گفت: دستگیری از نیازمندان و محرومین نزد خداوند بزرگ محفوظ است و خداوند نسبت به بندگانش بسیار مهربان و رئوف است.

یعقوبی اظهار کرد: ترویج فرهنگ کار و تلاش بسیار دارای اهمیت است و ما مسئولین هرچقدر جامعه اسلامی تلاش کنیم بازهم در مقابل پروردگار خود شرمنده هستیم.

وی ادامه داد: زکات فریضه واجب الهی است و موجب عدالت توزیعی در جامعه خواهد شد.

توانمندسازی مهمترین اقدام کمیته امداد است

آقازیارتی فرماندار شهرستان فراهان با اشاره به اینکه مددجویان ولی‌نعمتان ما هستند و خدمت به آنها وظیفه همه مسئولین در جامعه اسلامی است گفت: از خدمات و تلاش‌های کمیته امداد در خدمت به محرومین و رسیدگی به امور نیازمندان تشکر می‌کنم.

آقازیارتی اظهار کرد: توانمندسازی مهمترین اقدام کمیته امداد است و امیدواریم با تعامل و خدمت‌رسانی بهتر توانمندسازی با جدیت بیشتر پیگیری شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار