سه اقدام دولت برای کاهش قیمت کالاهای اساسی/قیمت برنج کاهش یافت رونمایی سامانه جدید درخواست بازبینی دهک بندی خانوارها کلیات متن مذاکرات هسته‌ای توسط مسئولان کشور پذیرفته شده است/ برداشتن تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی کشور؛ هدف اصلی مذاکرات دولت سیزدهم در یکسال گذشته موفقیت های خوبی را رقم زد/ آمریکایی ها در برجام نقض عهد کردند و باید به تعهداتشان عمل کنند قوی شدن در همه ابعاد منطق انقلاب است/ ارائه یک میلیون نفر خدمات بهداشتی و درمانی در سال توسط مراکز درمانی سپاه در استان مرکزی دشمن تمام توان مادی و معنوی خود را متمرکز کرده تا امید را از ملت ایران بگیرد/ در جنگ ترکیبی بیشترین توان باید در جهاد تبیین باشد لایحه جامع انتخابات به مجلس ارسال می‌شود بیمه ناباروری همگانی شد رقابت ۲۶۶ شرکت کننده در مسابقات استانی قرآن آغاز شد/تجلیل از برگزیدگان در دهه وقف  آیین بزرگداشت روز خبرنگار
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۹
کد خبر: 98530
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
کارشناس مسائل سیاسی:

غرب حقوق بشر را صرفاً برای منافع خود به کار می‌برد/222 سال از عمر۲۴۰ ساله آمریکا صرف جنگ و تجاوز به کشورهای دیگر شده است

یاری کارشناس مسائل سیاسی گفت: موضع‌گیری غرب در حقوق بشر بر مبنای سود و منافع است و همین رویه موجب سوءاستفاده ابزاری آمریکا از موضوع حقوق بشر شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ جواد یاری، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با فراهان خبر در خصوص تناقض شعارها و ادعاهای غرب در دفاع از مبانی و اصول حقوق بشر و عملکرد آن‌ها، گفت: موضع‌گیری غرب در حقوق بشر بر مبنای سود و منافع است و همین رویه موجب سوءاستفاده ابزاری آمریکا از موضوع حقوق بشر شده است.

وی افزود:حقوق بشر برای آمریکا ابزاری جهت تحت‌فشار قرار دادن کشورهای مستقل است تا به اهداف سلطه‌ گرایانه خود برسند.

یاری با اشاره به جنایات آمریکا در دهه‌های گذشته اظهار کرد: بر اساس اعتراف یکی از سیاست‌مداران آمریکایی، از ۲۴۰ سال عمر کشور آمریکا، ۲۲۲ سال آن صرف جنگ و تجاوز به کشورهای دیگر صرف شده است.

وی با اشاره به تبعیض نژادی در غرب افزود: تاریخ غرب گواه دردناک‌ترین رفتارهای نژادپرستانه نسبت به سیاه‌پوستان است و حقوق بشر تنها برای آمریکا یک سیاست نژاد پرستانه است.

یاری اظهار کرد: خارج از مرزهای آمریکا نیز شاهد جنایات و کشتار ملت‌های افغانستان، عراق و یمن بودیم و با ادعاهای واهی این ملت مظلوم و بی پنهان را نابود کردند و زیرساخت‌های این کشور را از بین بردند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به موضع‌گیری آمریکا در جنگ اوکراین و روسیه گفت: در جنگ اوکراین و روسیه آمریکا به دنبال منافع خود است و ۴۵ میلیارد دلار برای تسویه‌حساب با روسیه هزینه کردند تا ازنظر اقتصادی و نظامی روسیه را نابود کنند.

وی با اشاره به جنایات آمریکا در ایران خاطرنشان کرد: از کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ تا حمایت از صدام و بر هم زدن برجام و توسعه تروریسم، ملت ما را به این درک رسانده که آمریکا هیچ‌گاه خیر این مرزوبوم را نخواسته و نخواهد خواست.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار