سه اقدام دولت برای کاهش قیمت کالاهای اساسی/قیمت برنج کاهش یافت رونمایی سامانه جدید درخواست بازبینی دهک بندی خانوارها کلیات متن مذاکرات هسته‌ای توسط مسئولان کشور پذیرفته شده است/ برداشتن تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی کشور؛ هدف اصلی مذاکرات دولت سیزدهم در یکسال گذشته موفقیت های خوبی را رقم زد/ آمریکایی ها در برجام نقض عهد کردند و باید به تعهداتشان عمل کنند قوی شدن در همه ابعاد منطق انقلاب است/ ارائه یک میلیون نفر خدمات بهداشتی و درمانی در سال توسط مراکز درمانی سپاه در استان مرکزی دشمن تمام توان مادی و معنوی خود را متمرکز کرده تا امید را از ملت ایران بگیرد/ در جنگ ترکیبی بیشترین توان باید در جهاد تبیین باشد لایحه جامع انتخابات به مجلس ارسال می‌شود بیمه ناباروری همگانی شد رقابت ۲۶۶ شرکت کننده در مسابقات استانی قرآن آغاز شد/تجلیل از برگزیدگان در دهه وقف  آیین بزرگداشت روز خبرنگار
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
کد خبر: 98468
تاریخ انتشار: ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴

جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توییتر خود از آغاز مجدد مذاکرات وین خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در حساب کاربری توییتر خود از نتایج سفرش به ایران و ملاقات با مقامات ایرانی خبر داد.

بورل در توییت خود نوشت: «از مهمترین نتیجه سفر من به ایران این است که ما توانستیم بن بست اخیر را برطرف کنیم؛ بنابراین مذاکرات وین که مدتی متوقف شده است، دوباره از سر گرفته خواهد شد.»

او در کنفرانس مطبوعاتی خود درباره سفرش به ایران گفت که برای برطرف کردن بن بست در مذاکرات و به دعوت حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان به ایران سفر کرده تا تلاش کند از مسیر دیپلماتیک مذاکرات برجام را از سربگیرد. او با اشاره به اینکه قطعنامه ضدایرانی سازمان ملل وتحریم‌های آمریکا، باعث تشدید تنش شده، اعلام کرد که در روز‌های آینده مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران پس از سه ماه توقف مجددا شروع خواهد شد.

جوزپ بورل روز جمعه در چارچوب رایزنی‌های جاری میان ایران و اتحادیه اروپایی انجام در خصوص مناسبات دوجانبه، برخی موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها به ایران سفر کرد. چندی پیش نیز، انریکه مورا، معاون جوزپ بورل برای رایزنی در جهت حل اختلافات باقی‌مانده در مذاکرات لغو تحریم‌ها به تهران آمده بود.

 دور هشتم گفتگو‌ها که از ۶ دی و با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ از سر گرفته شده بود با اعلام جوزپ بورل، از ۲۰ اسفند به علت اختلاف نظر طرفین مذاکرات بر سر برخی مسائل باقی مانده تا اطلاع ثانوی متوقف شده است. مذاکره کنند کشورمان در این مذاکرات بر لغو کامل تحریم‌ها تاکید دارند.

باشگاه خبرنگاران جوان

captcha
آخرین اخبار