سه اقدام دولت برای کاهش قیمت کالاهای اساسی/قیمت برنج کاهش یافت رونمایی سامانه جدید درخواست بازبینی دهک بندی خانوارها کلیات متن مذاکرات هسته‌ای توسط مسئولان کشور پذیرفته شده است/ برداشتن تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی کشور؛ هدف اصلی مذاکرات دولت سیزدهم در یکسال گذشته موفقیت های خوبی را رقم زد/ آمریکایی ها در برجام نقض عهد کردند و باید به تعهداتشان عمل کنند قوی شدن در همه ابعاد منطق انقلاب است/ ارائه یک میلیون نفر خدمات بهداشتی و درمانی در سال توسط مراکز درمانی سپاه در استان مرکزی دشمن تمام توان مادی و معنوی خود را متمرکز کرده تا امید را از ملت ایران بگیرد/ در جنگ ترکیبی بیشترین توان باید در جهاد تبیین باشد لایحه جامع انتخابات به مجلس ارسال می‌شود بیمه ناباروری همگانی شد رقابت ۲۶۶ شرکت کننده در مسابقات استانی قرآن آغاز شد/تجلیل از برگزیدگان در دهه وقف  آیین بزرگداشت روز خبرنگار
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۵
کد خبر: 98431
تاریخ انتشار: ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲

ائمه جمعه نقش بسزایی در اشاعه مفاهیم صحیح مصرف انرژی دارند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت:ائمه جمعه نقش بسزایی در اشاعه مفاهیم صحیح مصرف انرژی دارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمود محمودی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در نشست هم‌اندیشی با ائمه جمعه گفت: انتقال مفاهیم مدیریت مصرف و مصادیق اسراف و صرفه‌جویی با استفاده از آیات، روایات و احادیث یکی از شیوه‌های کاربردی در آگاه‌سازی مردم است.

وی بیان داشت: بصیرت افزایی در حوزه‌های  فرهنگی  به‌خصوص در حوزه نماز، عفاف و حجاب و خانواده باعث ارتقای فرهنگ جامعه شده و این اقدام در سال‌های اخیر به‌صورت مستمر توسط شورای های فرهنگی در حال انجام است.

محمودی در ادامه از همکاری مردم در نقاط مختلف استان در زمان اوج مصرف تشکر و بر لزوم همکاری همه دستگاه‌ها و مردم استان در امر نهادینه کردن مصرف بهینه انرژی تأکید کرد.

وی  بیان کرد: صرفه‌جویی مشترکان در ساعات اوج مصرف می‌تواند به کشور و استان در پیشرفت تولید و صنعت کمک شایانی نماید و بهترین روش مدیریت مصرف، نهادینه کردن آن در بین خانواده‌ها هست.

مدیریت در مصرف بهینه آب ضروری است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی هم به کمبود منابع آب، خشکسالی و مشکلات موجود پرداخت و گفت: توجه به مدیریت در مصرف بهینه آب را ضروری است.

عرفانی نسب افزود: توجه ویژه به اهمیت و مدیریت بهینه منابع آب بر پایه همیاری و مشارکت تمام اقشار جامعه است که در این فرایند از افراد و شهروندان گرفته تا سازمان‌ها و نهادهای دولتی همگی باید با تعهد و آگاهی اجتماعی به این مهم توجه کنیم.

امام‌جمعه کانون وحدت شهرستان است

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی گفت: امام‌جمعه کانون وحدت شهرستان است و روحانیت با حضور در مساجد و جمع‌های مردمی نقش مهمی در حوزه مدیریت مصرف آب و برق می‌تواند داشته باشد.

حجت الاسلام " هادی میرزایی" راهبری فرهنگی را وظیفه ائمه جمعه دانست و تصریح کرد: امام جمعه باید با برنامه حرکت کند و برنامه سال های آتی شهرستان را هدفگذاری کند.

وی با بیان اینکه مدیریت مصرف به معنای عدم مصرف نیست بلکه بهینه و در زمان مناسب مصرف کردن است افزود: استفاده نکردن از لوازم پر مصرف در ساعات پیک مصرف برق (ساعات ۱۳ تا ۱۸)، خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده از نور طبیعی، سایبان مناسب و سرویس کاری کولرهای آبی نکات ساده اما مهمی هستند که با رعایت آن می‌توان یاریگر صنعت برق بود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار